משרד החינוך: הגנרלים של גלנט

שר החינוך יואב גלנט, לא מילא את שורותיו של משרד החינוך במינויים פוליטיים - אבל דאג להביא אליו כמה מקורבים שאמורים לסייע לו לקדם את תוכניותיו במשרד

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יואב גלנט
יואב גלנטצילום: תומר אפלבאום

שר החינוך יואב גלנט, לא מילא את שורותיו של משרד החינוך במינויים פוליטיים - אבל דאג להביא אליו כמה מקורבים שאמורים לסייע לו לקדם את תוכניותיו במשרד, או לשרוד כמי שייזכר כשר החינוך במשך מרבית משבר הקורונה.

לתפקיד מנכ"ל משרד החינוך מינה גלנט את עמית אדרי, שהיה ראש המטה של גלנט עם כניסתו לתפקיד שר החינוך, ולפני כן היה גם במשרד הבינוי והשיכון ובמשרד העלייה והקליטה. בתפקידו האחרון בצה"ל היה אדרי סגן קצין לוגיסטיקה ראשי בדרגת אלוף משנה, והכיר במשך שירותו את גלנט - שהיה אלוף פיקוד דרום. אדרי מונה לתפקיד על רקע ביקורת על כך שאין לו, בדומה לגלנט, רקע בניהול מערכות חינוך או בתחום החינוך בכלל.

מינויים פוליטייים במשרד החינוך

גלנט הביא עמו ממשרד הבינוי והשיכון גם את גדי מארק, שהיה סמנכ"ל ההנדסה והפיתוח במשרד הקודם של גלנט, ומונה באחרונה לתפקיד מקביל במשרד החינוך, הסמנכ"ל האחראי על מינהל הפיתוח. מארק, סגן אלוף (במיל'), זכה בתפקיד שבו הוא מחזיק בהשפעה רבה על מערכת החינוך, וכן על יחסי המשרד עם הרשויות המקומיות. בתפקידו הוא אחראי על הבינוי של בתי ספר וכיתות חדשות, וכן על חידוש מבנים קיימים וגני ילדים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker