המעונות המפוקחים לא החזירו את שכר הלימוד להורים; "לא נוכל לחזור לשגרה ללא סיוע מהמדינה"

למרות בקשה של משרד הרווחה, רוב מפעילי המעונות המפוקחים לא החזירו את התשלומים עבור התקופה שבה לא פעלו ■ ארגוני מפעילי המעונות מזהירים שבלי סיוע מהממשלה חלק מהמעונות לא ישרדו ■ המשפחתונים והמעונות הפרטיים ניצבים אף הם בפני שוקת שבורה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

בימים האחרונים מתנהלים דיונים במשרדי הממשלה על החזרתם של מעונות היום שבהם לומדים כ-500 אלף תלמידים בגילאי 3-0 לשגרת לימודים, במתווה מצומצם ובקבוצות קטנות. עם זאת, מפעילי מעונות היום הציבוריים והפרטיים הודיעו כי מצבם הכלכלי הורע בעקבות משבר הקורונה וכי יתקשו לחזור לשגרת לימודים, אם בכלל. 

מפעילי מעונות היום המפוקחים, שבהם לומדים כ-20% מהילדים בגילאי 3-0, לא החזירו את תשלומי ההורים עבור מחצית חודש מארס. זאת, אף שמשרד הרווחה המפקח עליהם הורה להם לעשות זאת. לדברי מפעילי המעונות, מצבם הכספי, לצד העובדה שהמדינה הפסיקה לתקצב אותם בגלל משבר הקורונה, אינו מאפשר להם להחזיר את הכסף להורים, וכי יחזירו את מלוא התשלום באמצעות קיזוז תשלומי שכר הלימוד עם חידוש הלימודים. בנוסף, בארגונים המפעילים את המעונות המפוקחים אומרים כי יתקשו לחזור לשגרה ולהפעיל את המעונות בתנאים מיוחדים, ללא סיוע כספי מהממשלה. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker