מי צריך מבחני בגרות? האיש שחקר את מערכות החינוך בעולם: "תלמידים יכולים לתת ציון לעצמם"

"מדינות שלא ישנו את מערכת החינוך ישלמו את המחיר", אומר פרופ' עמי וולנסקי, שחקר רפורמות חינוך ברחבי העולם שנערכו ב-100 השנים האחרונות ■ לדבריו, "כחלק מההערכה מקשיבים לתלמיד ולהערכה העצמית שלו. זה אחד הכלים שמפתחים חשיבה ביקורתית"

ליאור דטל
ליאור דטל

כדי להשתלב בשוק העבודה העתידי, התלמידים בבתי הספר צריכים לרכוש מיומנויות אחרות מאלה הנהוגות כיום. מדינות שלא ידאגו לשנות את מערכת החינוך יהיו אלה שישלמו את המחיר - כך אומר פרופ' עמי וולנסקי מבית הספר לחינוך באוניברסיטת תל אביב, ולשעבר המדען הראשי של משרד החינוך.

וולנסקי חקר במשך 11 השנים האחרונות רפורמות במערכות חינוך ברחבי העולם שנערכו ב-100 השנים האחרונות, וספרו "תלמידי האתמול, תלמידי המחר - רפורמות בחינוך 2018-1918" ייצא לאור בשנה הקרובה. לדבריו, "השינויים המהירים במבנה ובדרישות שוק העבודה והנגישות של התלמידים לטכנולוגיה משפיעים על קובעי המדיניות של מערכות חינוך ברחבי העולם. לכולם ברור ששוק העבודה של המשך המאה ה-21 יהיה מבוסס על בינה מלאכותית, רובוטיקה ואוטומציה, ולכן העובדים יצטרכו מיומנויות אחרות. במאה ה-21 ברור שמי שלא יהיה בעל המיומנויות החדשות והנדרשות בשוק העבודה יתקשה למצוא את מקומו".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker