ליברמן ומיכאלי בוחנים הקמת שדה תעופה בתוך הים בחיפה

הצוות הבין-משרדי שהקימה שרת התחבורה, כדי לאתר מחדש שטח לשדה התעופה המשלים לנתב"ג, צפוי להתמקד בתכנון מסלול נחיתה בשטח הימי הצמוד לנמל המפרץ ■ ההצעה נפסלה בעבר בשל הקרבה למפעלים הפטרוכימיים, חשש מתאונות והתנגדות משרד הביטחון

עומר כרמון
עומר כרמון
נמל המפרץ בחיפה. מסלול חדש להמראות ונחיתות יוארך לתוך הים לאורך שובר הגלים של הנמל
נמל המפרץ בחיפה. מסלול חדש להמראות ונחיתות יוארך לתוך הים לאורך שובר הגלים של הנמל צילום: באדיבות חברת נמלי
עומר כרמון
עומר כרמון

הצוות הבין-משרדי שהקימה שרת התחבורה, מרב מיכאלי, לבחינה מחודשת של החלופות לשדה התעופה המשלים לנתב"ג, צפוי להתמקד בהקמתו בתוך הים בחיפה. מיכאלי בוחנת את האופציה החיפאית, אך סבורה כי יש להקים שדה נוסף בדרום. שר האוצר, אביגדור ליברמן, הצהיר לפני כחודשיים שגם הוא תומך בהקמת השדה בחיפה, וסבור כי הוא יחזק את העיר ויסייע להשבת מעמדה כבירת הצפון.

לפי התוכנית הנבחנת, טרמינל נוסעים חדש יתוכנן סמוך לתחנת הרכבת חוצות המפרץ בחיפה, ומסלול חדש להמראות ונחיתות יוארך לתוך הים - לאורך שובר הגלים של נמל המפרץ החדש, שנפתח לאחרונה ומופעל בידי חברה סינית. שובר הגלים, שאורכו 880 מטר, אמור להגן על המסלול מפני רוחות. המסלול המתוכנן - שהקמתו מוערכת במיליארדי שקלים וכוללת את ייבוש החוף, ייטה לכיוון צפון, בהתאם להטיה של רכס הכרמל - כדי לאפשר נחיתת כלי טיס באמצעות מערכת נחיתת מכשירים (המסייעים למטוסים להתיישר מול מרכז מסלול הנחיתה).

בחברת SIPG שמפעילה את נמל המפרץ, לא מתלהבים מהרעיון להקמת שדה תעופה בינלאומי גדול בסמוך לנמל, אך אין בכוונת החברה להתנגד – אם פעילות השדה לא תפגע בפעילות המנופים. "כל עוד הפיתוח העתידי לוקח בחשבון את התפעול השוטף של נמל המפרץ, על מנופיו הקיימים והמתוכננים, אז מבחינתנו אין בעיה", מסר יואב צוקרמן, הדירקטור הישראלי בחברת ב-SIPG.

יש לציין כי הבחירה בחיפה כשדה המשלים לנתב"ג נפסלה בעבר בידי המועצה הארצית לתכנון ולבניה, מכיוון שנטען כי ההצעה להסטת המסלול, כדי לאפשר נחיתת מכשירים, אינה בטיחותית, לא תצליח לתת מענה למטוסים גדולים הנדרשים לפעול בשדה תעופה משלים, וכי הקרבה למפעלים הפטרוכימיים בקרבת השדה מהווה סכנה. כמו כן, הוסבר ששטח הים שייובש לצורך הארכת המסלול, שמור לנמל צבאי עתידי, והשדה החדש יפריע לפעילות מטוסי חיל האוויר הפועלים בשדה הצבאי ברמת דוד. בנוסף, גם הגורמים המקצועיים במנהל התכנון ובמשרד האוצר לא מביעים התלהבות מההצעה החדשה-ישנה של מיכאלי וליברמן.

שרת התחבורה, מרב מיכאלי. תומכת באופציה החיפאית, אך סבורה כי יש להקים שדה נוסף בדרוםצילום: מוטי מילרוד

כ-20 מיליון נוסעים ב-2045

שדה התעופה המשלים לנתב"ג אמור לשרת טיסות לטווחי הביניים (עד חמש שעות), עם התמחות בטיסות לואו קוסט. בשלב הראשון צפויים להמריא ולנחות בו כ-4 מיליון נוסעים בשנה, אך מספר זה צפוי לגדול בהדרגה לכ-20 מיליון נוסעים ב-2045. הגעת מספר נוסעים גדול כל כך לשדה התעופה המתוכנן בחיפה, יכולה להיות אפשרית אם תמומש תוכנית הענק שאישרה בשבוע שעבר הוועדה לתשתיות לאומיות (הוות"ל) בעלות של 12 מיליארד שקל, לשדרוג קווי הרכבת המהירים למפרץ חיפה.

ראשת עיריית חיפה, עינת קליש־רותם, פועלת במרץ בשנים האחרונות כדי לקדם את הרחבת שדה התעופה בחיפה, אך במתכונת מצומצמת הכוללת את הארכת המסלול עד קו המים בלבד. לפני שלוש שנים הגישה התנגדות להקמת נמל המפרץ החדש, בטענה כי בנייתו מסכלת את הארכת מסלול שדה התעופה. שר התחבורה דאז, בצלאל סמוטריץ', גישר בין הצדדים, ונחתם הסכם במסגרתו אזור הכניסה לנמל המפרץ תוכנן מחדש - כך שלא יפריע לפוטנציאל הארכת המסלול.

ראשת עיריית חיפה, עינת קליש־רותם. מעוניינת בשדה קטן יחסיתצילום: אוליבייה פיטוסי

לפני כחודשיים דרשה השרה מיכאלי לוותר על חלופת שדה התעופה ברמת דוד בעמק יזרעאל כשדה משלים (חלופה שנשענה על החלטת ממשלה מ-2014), ולהקים צוות שיבחן מחדש פתרונות וחלופות. זאת, לאחר שנים שמשרד התחבורה השקיע מיליוני שקלים בתכנון ובתסקירים עבור שתי חלופות מרכזיות לשדה התעופה המשלים. חלופה אחת היא שדה התעופה ברמת דוד – שזכתה לתמיכה מקצועית רחבה, ואילו החלופה השנייה היא שדה תעופה בנבטים – שנחשבת לבלתי אפשרית מבחינת משרד הביטחון, שמטיל וטו על האפשרות להקים שדה בשטח המיועד. להקמת השדה ברמת דוד התנגדו תושבי האזור, ומיכאלי נימקה את התנגדותה בדאגה לשמירה על השטחים הפתוחים.

הממשלה החליטה על הקמת צוות בראשות אל"מ (מיל') עילם שגיא, איש חיל האוויר בעבר, המכהן כיום כמשנה למנכ"לית משרד התחבורה. הצוות אמור להגיש בתוך תשעה חודשים הצעה להקמת השדה במקום אחר. הצוות כולל נציגים ממשרד ראש הממשלה, האוצר, הפנים, החוץ, הביטחון, הגנת הסביבה, התיירות, הכלכלה, פיתוח הנגב והגליל, רשות התעופה האזרחית, רשות מקרקעי ישראל ורשות שדות התעופה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

"כשבאנו לקבל משכנתא לרכישת הבית, התברר שהבעיה לא פשוטה כלל"

הריבית במשק מזנקת – מה כדאי לעשות עם ההלוואות שלקחתי?

המשווקים של פוליסות החיסכון הם סוכני הביטוח, שנהנים מעמלות שמנות

"הציעו לי להעביר את החיסכון מאלטשולר. האם כדאי לי?"

אירוע של חברת איירון סורס. חברות שואפות למתג את עצמן כצעירות ואטרקטיביות

"אנשים חושבים לעצמם - איזה משכורות, איזה טירוף. בפועל זה רחוק מאוד מהמצב"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

ג'ף בזוס, מייסד ויו"ר אמזון והאיש השני בעושרו בעולם. שוויו צלל ב-82.7 מיליארד דולר

הבוננזה נגמרה: האומה העשירה בעולם מגלה פתאום שהיא ענייה יותר

קוסטה ריקה

"בונים פה וילות מטורפות בג׳ונגלים וחברות היי-טק שוכרות חופים לשבוע"