"קו התעופה לצפון הארץ לא מעניין את משרד התחבורה - שכשל בטיפולו בקו התעופה הפנים ארצי הסדיר לראש פינה"

כך אומר בעל חברת עיט ■ שדה התעופה נסגר לשלושה חודשים לצורך שיפוצים והחברה נאלצה להפסיק טיסותיה ■ משרד התחבורה: "ההתקשרות החוזית עם המפעיל נדונה בימים אלה"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

אלי פרץ, מנכ"ל ומבעלי חברת התעופה עיט ובעל הזיכיון לביצוע הטיסות, מותח ביקורת חריפה על משרד התחבורה על "התנהלות הכושלת" בטיפול בקו התעופה הפנים ארצי הסדיר לראש פינה. לדבריו, עקב עבודות שיפוץ המסלול נסגר שדה התעופה בצפון למשך כשלושה וחצי חודשים, חברת התעופה נאלצה להפסיק את טיסותיה. "המצב רע מאוד. הקו לראש פינה, כנראה לא מעניין את משרד התחבורה. לא ייתכן לסגור קו תעופה סדיר פנים ארצי לצפון הארץ, מבלי לספק אלטרנטיבה לנוסעים", אמר היום (ג') פרץ ל-TheMarker.

לדבריו, אפשר היה לבצע את הטיסות למנחת בקרית שמונה, אך "משרד התחבורה כלא עצמו בכל מיני הסכמים שלא לעניין. עושים הכול כדי לומר לא". לדברי פרץ, הוא זכה במכרז משרד התחבורה להפעלת הקו הפנים ארצי לראש פינה ועתה נאלץ להפסיק את הטיסות. "אני ממשיך להחזיק את העובדים ומאבד הכנסות. אף אחד, בשלב זה, לא מפצה אותי".

שדה תעופה ראש פינהצילום: YM

לדבריו הוא שוקל אם להמשיך ולפעיל את הקו אחרי פתיחתו של שדה התעופה בראש פינה מחדש ולהחזיר את המנדט למשרד התחבורה. "בפעם הבאה, כשאצטרך לתת שרות למשרד התחבורה, אחשוב טוב טוב לפני. מדוע לי להשקיע מכספי?", אמר.

ממשרד התחבורה נמסר היום בתגובה כי "שדה התעופה בראש פינה נסגר באופן זמני לצורך שדרוג בטיחות השדה. הביקוש לטיסות לראש פינה פחת בצורה משמעותית בשנים האחרונות. בימים אלה נדונה ההתקשרות החוזית בין משרד התחבורה למפעיל הטיסות לראש פינה".

שדה התעופה בראש פינה נסגר מסוף החודש שעבר (ה-26.4) למשך כשלושה וחצי חודשים (עד ה-1.8) לצורך שיפוץ המסלול, בהשקעה של כ-12 מיליון שקל. הסגירה אף החריפה את הפגיעה בתעופה הכללית, הקלה והפרטית, כאשר שדה התעופה הרצליה נסגר בפניה מה-15 לאפריל בהחלטת בג"ץ. שכן, ייגרע שדה תעופה פנים ארצי נוסף, ממנה יוכלו המטוסים הקלים והפרטים לפעול, להמריא ולנחות. השדה אף משמש בסיס מטוסים לכיבוי אש, מסוקים ושל חיל האוויר.

רשות שדות התעופה (רש"ת) תכננה לסגור את שדה התעופה בראש פינה לצורך השיפוצים עוד בשנה שעברה (מה-31 באוגוסט ועד 15 בדצמבר 2014), אולם דחתה את ביצוע העבודות ברגע האחרון.

טרמינל הנוסעים ממוקם בכניסה הראשית של השדה. בסמוך לטרמינל נמצא מסוע למעבר כבודה. במקום דלפקי בידוק טיסה ומזנון לשרות הנוסעים ומלוויהם. תנועת הנוסעים השנתית עומדת כל כ-15 אלף נוסעים בממוצע ו-9,000 תנועות מטוסים לשנה.

דובר אגודת התעופה הכללית, מוטי שוימר, אמר בתגובה כי "שדה התעופה בראש פינה הינו שדה משמעותי ביותר עבור התעופה הכללית בצפון הארץ וטייסים רבים פוקדים אותו לצרכים מגוונים: הכשרת טייסים, הן בקורסים הבסיסיים והן בקורסים המתקדמים, אימון בתהליכי מכשירים, יעד לטיסות לטיולים ונופש בצפון הארץ וטיסות רומנטיות. על כן, לצד הקושי שבסגירתו הזמנית לפעילות הענף, אנו שמחים על ההשקעה הכלכלית בפיתוח השדה ומצפים לטוס אליו במתכונת המשופצת".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

שירות נסיעה לפי קריאה של חברת ויה בניו יורק

חברות ההיי־טק שמפסידות מיליארדי דולרים מצאו דרך להישאר בחיים

פרופ' אמיר ירון, נגיד בנק ישראל. ייתכן שזו הזדמנות עבורו לפעולות שיקררו את הביקושים לדירות

מחדל מחירי הדיור: כך התייקרה דירה ממוצעת ב-280 אלף שקל בשנה

גילעד אלטשולר

אלטשולר שחם חזר להוביל - ומי בתחתית? תשואות קרנות ההשתלמות לחודש יולי

סוחר בוול סטריט. יכול להיות שזעזוע האינפלציה הנוכחי הוא רק ראשון מני רבים

מציאות חדשה או תקלה היסטורית? אסטרטגיית השקעות בת 20 שנה בסכנה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

יש ענפים שבהם עליית השכר מחווירה בהשוואה לביקוש

לזה אתם קוראים העלאת שכר? המעסיקים שימשיכו לרעוב לעובדים

יהונתן כהן

פי 150 צ'קים חוזרים: הנורות האדומות שלא נדלקו בגיבוי, ואיך איבד יהונתן כהן את רוב ההשקעה