משרד התחבורה בוחן: מנחת תנובות בשרון יחליף את שדה התעופה בהרצליה

רשות שדות התעופה הודיעה על הפסקת הפעילות בשדה התעופה הרצליה ושדה דב בשנים הקרובות ■ מנחת תנובות מותאם כעת לפעילות כלי טיס קטנים בלבד ויש להתאימו למטוסים גדולים, במידה והתוכנית תאושר

זוהר בלומנקרנץ, פרשנות
זוהר בלומנקרנץ
זוהר בלומנקרנץ, פרשנות
זוהר בלומנקרנץ

משרד התחבורה ומשרד הפנים בוחנים תוכנית חדשה להפוך את מנחת תנובות, הממוקם כ-7 ק"מ מזרחית לצומת השרון, לשדה תעופה פנים ארצי כחלופה לשדה התעופה הרצליה שייסגר.

חברת אומני תעופה ספורטיבית, בבעלות רחמים מרציאנו, הציעה את התכנית. החברה פועלת במנחת ובבעלותה בית ספר לטיסה של מטוסי תעופה ספורטיבית, מכון בדק למטוסים, נציגה של חברת המטוסים TECNAM ועוסקת בצילום אוויר ובפרסום מהאוויר.

בהתאם לתוכנית ההצעה, עליה חתום מוטי אבני, מנהל מכירות ושירות אומני הורייזן, החברה פועלת ממנחת תנובות מזה 32 שנה ובעלת זכויות שימוש בו. במנחת קיים מסלול באורך של 700 מטר עם אפשרות לתוספת סלולה ל-900 מטר.

שדה התעופה הרצליהצילום: ניר קידר

כמו כן, קיימים במנחת האנגרים בהם חונים מגוון רב של מטוסים. המנחת מוגדר כיום לשימוש תעופה ספורטיבית בלבד, למרות שלפי הנתונים הוא מתאים גם לתעופה כללית. מיקום המנחת הינו תחת אותו אזור גיאוגרפי של הרצליה.

"רשות שדות התעופה (רש"ת) הודיעה על הפסקת הפעילות בשדה התעופה הרצליה ושדה דב בשנים הקרובות, מהלך שיחייב הכשרת חלופות שיאפשרו פעילות תעופתית במרכז. לאור החלטה זו מצד רש"ת ברצוננו להציע כאלטרנטיבה לשדה התעופה בהרצליה את מנחת תנובות אשר הינו כבר בשימוש ולהתבסס על התשתית הקיימת", נאמר בהצעת התוכנית של חברת אומני הורייזן למשרדי הממשלה.

ממשרד התחבורה נמסר בתגובה: "חברת אומני הורייזן הגישה לרשות התעופה האזרחית (רת"א) בקשה להתאים את מנחת תנובות, המיועד לאזמ"ים (אווירונים זעירי משקל) לכלי טיס גדולים יותר. בקשתה נבחנת בימים אלה".

יצוין כי המנחת מאפשר כיום נחיתה של אזמ"ים בלבד, והפיכתו לשדה תעופה שיאפשר נחיתה של מטוסים גדולים יותר אינה פשוטה כלל ועיקר.

כתבות מומלצות

ריי דליו

מייסד קרן הגידור הגדולה בתבל: מזומן הוא זבל - ממשלות יחסלו את ביטקוין

ישראל פישר

יוקרה זה רע? כך נראים החיים במגדל חדש בתל אביב

מפגינים נגד יוקר המחיה מול בית הנשיא בסרי לנקה

קו השבר שעלול לקחת את הכלכלה העולמית למקום אחר, אפל יותר

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

בניין דירות בחולון

לקחתם משכנתא בחודשים האחרונים? גם אתם כבר שילמתם על עליית הריבית