רשות שדות התעופה נכנעה ללחץ: קפה ב-7 ש' וכריך ושתייה קרה ב-22 ש'

כמו כן, כבר בימים הקרובים יוצבו מכונות אוטומטיות לממכר כריכים באולם היוצאים של טרמינל 3 במחירים מוזלים בהתאם לסוג הכריך ■ עוד החליטה רש"ת לפרסם מכרזים חדשים בהם יקבע "סל מוצרים" בסיסי שיכלול בקבוק מים, קפה, קרואסון וכריך, שמחירם יוכתב ע"י הרשות

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

רשות שדות התעופה (רש"ת) נכנעה ללחץ הציבורי והורידה ל-7 שקלים את מחיר כוס הקפה ול-6.5 שקל את מחיר כוס התה, באמצעות הצבתן של ארבע מכונות ממכר אוטומטיות בטרמינל 3 בנתב"ג. הנהלת רשות שדות התעופה דיווחה היום (ב') כי בנוסף, לטסים בטיסות המוזלות מטרמינל 1 (לואו-קוסט) תימכר ארוחה עסקית, אותה יוכלו לקחת למטוס, ב-22 שקל הכוללת שתייה קרה ומאפה/כריך. כמו כן, כבר בימים הקרובים יוצבו מכונות אוטומטיות לממכר כריכים באולם היוצאים של טרמינל 3 במחירים מוזלים בהתאם לסוג הכריך.

בנוסף, החליטה הנהלת רש"ת שלא לממש את תקופת האופציה הקנויה לרשות בחוזים המפורטים בהמשך, ולפרסם במקומם מכרזים להפעלת מקומות השירות. במסגרת מכרזים אלו, כמו גם במכרזים עתידיים אחרים, יקבע "סל מוצרים" בסיסי שיכלול בקבוק מים, קפה, קרואסון וכריך, שמחירם יוכתב ע"י הרשות ובשום מקרה לא יעלה על המחיר הממוצע שבו נמכרים מוצרים אלו ברשת הזכיין בשוק המקומי.

ענף ההסעדה בנתב"ג כולל מגוון רחב של מוצרים המוצע לקהל הנוסעים והמבקרים. תמהיל זה כולל תפריט חלבי ותפריט בשרי ומתפרס על פני 27 נקודות הסעדה המופעלות ע"י 13 זכיינים שונים. נקודות ההסעדה והאוטומטים למזון ושתייה פרוסים ברחבי טרמינל 3 במוקדי הסעדה מרכזיים ובאולמות השונים ועומדים לרשות הנוסעים, החל מאולם הצ'ק אין, עובר למרכז שחקים, באולם היוצאים, במתחם ההסעדה ובזרועות, כמו גם באולם הנכנסים ובאולם מקבלי הפנים, וזאת על מנת לתת את המענה המיטבי לקהל הנוסעים והמבקרים בכל עת, הן מבחינת המגוון והן מבחינת המחיר. נקודות ההסעדה והאוטומטים למזון ושתייה בנתב"ג מציעים כאמור מגוון רחב של מוצרים בטווח רחב של מחירים, כך לדוגמא ניתן לקנות כוס קפה במחיר הנע בין 6 שקלים ועד ל-18 שקל .

נתב"ג. זה שלנוצילום: פבל וולברג

מרשות שדות התעופה (רש"ת) נמסר כי "הנהלת רש"ת החליטה על הורדת מחירי קפה וכריכים באולם היוצאים, וכפי שנאמר לא אחת - הרשות קשובה לרחשי הציבור ולצרכיו. לפיכך, בחנה הנהלת רש"ת את הנושא וקיבלה החלטות אשר חלקן בוצעו באופן מיידי וחלקן יתבצעו בימים הקרובים. אנו מבקשים להדגיש כי תחום המזון בנתב"ג מפוקח ע"י הרשות באופן שוטף ועל בסיס יומיומי, הן מבחינת טיב השירות והן מבחינת רמת המחירים, והכל בהתאם להוראות החוזים".

שחר תורג'מן, מנכ"ל קבוצת הדקה ה-90 ומיוזמי מחאת הרשת "מנחיתים את המחירים" להורדת המחירים בשדה התעופה אמר כי "הוכח שמחאה חברתית מוצדקת וממוקדת יכולה להצליח ושגם חברות עסקיות מובילות יכולות לתרום מהכוח והמשאבים שלהן לתועלת הציבור. בשבועות האחרונים יזמנו והובלנו מאבק עיקש להורדה ופיקוח על מוצרי המזון בנתב"ג ואנחנו שמחים שלמרות ההתנגדויות בדרך, הנהלת נתב"ג ורש"ת הוכיחה שהיא מסוגלת להיות קשובה לרחשי הלב של הציבור. אנחנו מברכים על היוזמה הצרכנית החשובה בשיאה של עונת התיירות, שתקל על מיליוני הישראלים שיעברו בנתב"ג בקיץ הקרוב ומקווים לראות את פירותיה לאורך זמן".

יו"ר הוועדה לפניות הציבור, ח"כ עדי קול (יש עתיד), שיזמה לפני כשבועיים דיון בנושא, אמרה כי "ברש"ת הבינו שלא ניתן לעבוד על הציבור כל הזמן. הדיון בוועדה לפניות הציבור שהגיע מפניות רבות שהגיעו אלי, חשף כי רש"ת מנצלת את המרחב הציבורי שניתן לה על ידי המדינה כדי לגרוף רווחים. רש"ת ניצלה את היותו של ציבור הטסים כקהל שבוי, שאיננו יכול לצאת ממתחם שדה התעופה, ואני והמוחים אמרנו - לא עוד. אני שמחה שהם הפנימו זאת במהרה. עם זאת ראוי שרש"ת לא יחכו עד המכרז הבא, וכבר בקיץ הזה יגבשו עם הזכיינים סל מוצרים מוזל".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

Doctor illustration.

סוף לחותמת גומי של רופאים: אישורי מחלה יעברו לקופות החולים

סוכני הכאוס שיתוף

זה לא התחיל בבחירות: סוכני הכאוס שסללו את הדרך להפיכה המשטרית