איגוד הטייסים מתריע: סכנה ממשית במצב בטיחות הטיסה בישראל

הבוקר נפתח הכנס השנתי של הטייסים בבית חיל האוויר בהרצליה ■ איגוד הטייסים דורש שינוי מהותי בתקנות מנוחה ותעסוקה ■ רת"א: מקדמים שינוי חקיקה בנושא

זוהר בלומנקרנץ, פרשנות
זוהר בלומנקרנץ
זוהר בלומנקרנץ, פרשנות
זוהר בלומנקרנץ

איגוד הטייסים מתריע על סכנה במצב בטיחות הטיסה הקיים בענף התעופה בישראל כיום ודורש שינוי מהותי בחוק הטיס ובתקנות מנוחה ותעסוקה. הבוקר (ג') נפתח הכנס השנתי של איגוד הטייסים, המונה כאלף חברים, בבית חיל האוויר. על סדר יומו נושא זה הנמצא עתה בדיוני ועדה מקצועית שהוקמה ברשות התעופה האזרחית (רת"א) לקראת האישור בכנסת.

במסמך פנימי עליו חתום יו"ר איגוד הטייסים הארצי, קברניט יוסי שוב, נכתב כי "המצב הקיים טומן בחובו איומים בטיחותיים הדורשים מענה מקצועי ומסודר. תפיסת האיגוד בנושא זה נגזרת אך ורק מתוך מיקוד על ההיבט הבטיחותי".

מדובר בתקנות, כחלק מחוק הטיס החדש, שמתייחסות בין היתר לזמן המנוחה המחייב טייסים לפני, במהלך ובין טיסות, מגבלות על שעות טיסה רצופות ומספר אנשי צוות הנדרש בטיסה, על מנת שהטייסים יהיו כשירים לשבת ליד ההגאים.

דורשים מושב במחלקת עסקים

"גישת רת"א המציעה אימוץ תקנות קיימות, תוך בחירה בין אלו האירופאיות לאלו האמריקאיות, מקובלת על האיגוד. איגוד הטייסים מדגיש את חשיבות קבלת התקנות (אמריקאיות או אירופאיות) כמות שהן וללא כל שינויים. הבסיס המקצועי והמדעי של התקנות הללו מקבל את עוצמתו רק בהיותו מיושם כמקשה אחת", המשיך שוב וכתב במסמך הפנימי.

"חשוב לזכור שהתקנות שיאומצו בישראל מיושמות במדינות בהן חוקי העבודה, המנוחה, ההשתכרות, הפרישה וכד', שונים בהיבטים תרבותיים וסוציאליים מאשר בארץ. בנושאים אלו, רואה איגוד הטייסים את המפעילים (חברות התעופה - ז"ב) כאחראים למציאת פתרונות מסחריים, תוך שמירה על בטיחות, איכות חיים ורמת השתכרות נאותה של הטייסים", מסתיים המסמך.

ממשרד התחבורה נמסר בתגובה כי "רשות התעופה האזרחית (רת"א) יוזמת שינוי חקיקה בנושא שעות עבודה ומנוחה של צוותי אוויר בתא הטייס ובקבינה, ומתכוונת לקדם שינוי זה במהלך 2014. רת"א פנתה בכתב לכל בעלי העניין, ביניהם חברות התעופה ואיגוד הטייסים, הודיעה להם על כוונתה וביקשה את עמדתם. עד היום התקבלו עמדות איגוד הטייסים וועד טייסי אל על. במידה ואיגוד הטייסים חש שיש 'סכנה במצב בטיחות הטיסה', עליו לפנות בהקדם לרת"א. עד כה לא התקבלה פנייה כזו".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בנייני דירות בסין. המחירים יצאו משליטה - הגיע זמן לתיקון?

האוויר מתחיל לצאת משוק הדיור ברחבי העולם. להלן חמש דוגמאות

קומת המסחר בבורסת ניו יורק. נדרש אומץ לב גדול כדי לקנות כשהשווקים נופלים

אחרי נפילה של יותר מ-20%, הגיע הזמן לקנות מניות? זה המדד שצריך לבדוק

מטוס של וויז אייר. החברה הציעה פיצוי של 600 יורו

אל על מובילה בביטולים, המטוס של וויז אייר "קיבל מכת ברק": קיץ כאוטי בנתב"ג

רכבת תחתית בספרד. הקמת המטרו בישראל מוערכת בעלות של 150 מיליארד שקל

מיליארדים מהפקעות קרקע, סמכויות אגרסיביות, ופוליטיקה קטנה: המלחמה על חוק המטרו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

סטודנטים באוניברסיטה העברית בירושלים. שיעורי התעסוקה עולים בהתמדה עם העלייה ברמת ההשכלה

איך מטפסים לעשירון השכר העליון — ומי מצא דרך עקיפה כדי להגיע אליו

גמר אקס פקטור. הוחלט שלא תשמש יותר לבחירת הנציג לאירוויזיון

"הכל זה הוא": שורת עזיבות ורייטינג צונח - למה רשת מובסת בקרב מול קשת?