יו"ר איגוד הטייסים: המדינה חייבת למנוע יישום התקנה שתגביל טייסים מעל גיל 65

משרד התחבורה: טרם הושלם גיבוש העמדה בנושא; יו"ר האיגוד, יוסי שוב: "באופן ביורוקרטי חותכים את מקור פרנסתם של הטייסים"

זוהר בלומנקרנץ, פרשנות
זוהר בלומנקרנץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
זוהר בלומנקרנץ, פרשנות
זוהר בלומנקרנץ

מחריף המאבק על גיל הפרישה בענף התעופה: יו"ר האיגוד הארצי של הטייסים, קברניט יוסי שוב, מתריע מפני מחסור בטייסים בחברות התעופה הישראלייות ודורש מהמדינה לינקוט בדחיפות צעדים מול הארגון הבינלאומי לתעופה אזרחית – ICAO ונציבות האיחוד האירופי, שלא להחיל על ישראל, תקנה בינ"ל חדשה שתאסור על טייסים מעל גיל 65 להמשיך ולטוס מה-14 לנובמבר השנה.

"הנושא נמצא לפיתחה של המדינה ולפיתחה של רשות התעופה האזרחית (רת"א). כולם צריכים להיות אקטיוויים ולפעול לטובת הנושא. על המדינה לדרוש מהארגון הבינלאומי לתעופה אזרחית – ICAO להחריג את ישראל מהתקנה ולדון עם המדינות השונות, כיצד ליישם זאת. אחרת, תיגזר כליה על ציבור שלם של טייסים בארץ", אמר שוב ל-TheMarker.

על פי המצב הקיים, יכולים טייסים לטוס עד גיל 67 כאשר קברניטים יכולים לשמש בתפקיד קברניט-מפקד עד גיל 65 ומגיל זה ועד גיל 67 כקצינים ראשונים בלבד בטיסות. זאת על פי אישור מיוחד של רשות התעופה האזרחית (רת"א) של ישראל.

בהתאם להוראות המגבלה החדשות של הארגון הבינלאומי לתעופה אזרחית (ICAO) שייכנסו לתוקפן ב-14 לנובמבר השנה, האיחוד האירופי לא יאפשר יותר לטייסים מעל גיל 65 לטוס בשמי היבשת. המשמעות המעשית היא כי חברות התעופה הישראליות, לא תוכלנה יותר להמשיך ולהפעיל טייסים בתפקידי טיסה מבצעיים מעל גיל 65 בטיסותיהן ליעדים במדינות אירופה השונות.

"אין שום סיבה שטייסים לא ימשיכו לטוס עד גיל 67 ואף מעבר לכך, כל עוד אין סיבה רפואית לכך. כאן מדובר בהחלטה מנהלית אשר מנותקת לחלוטין מכושרו של הטייס להמשיך בעבודתו. למה הדבר דומה? קברניט מצטיין נבחר, לדוגמה, להטיס את האפיפיור חזרה מנתב"ג לוואתיקן ולמחרת אומרים לו אתה לא יכול להמשיך ולטוס יותר, בגלל תקנה. זה לא הגיוני ואין בכך שום שכל", המשיך קברניט שוב ואמר.

לדברי יו"ר איגוד הטייסים, מדינת ישראל מוציאה את עובדיה ובכלל זה את ציבור הטייסים לפנסיה בגיל 67. "מה נעשה בין גיל האיסור החדש לטוס מעל 65 לבין גיל הפרישה הקבוע בחוק? באופן ביורוקרטי חותכים את מקור פרנסתם של הטייסים. על המדינה למצוא פתרון לכישורים שלנו", אמר.

שוב המשיך ואמר כי יש תקדימים בהן הוחרגו מדינות מכל מיני תקנות תעופה בינלאומיות ובכלל זה ישראל כמו לדוגמא בנושא הביטחון. לדבריו, במקומות אחרים בעולם, יכולים אף טייסים להמשיך ברמה האישית ובאופן פרטי לטוס, בלא קשר לגיל.

ממשרד התחבורה נמסר בתגובה כי רשות התעופה האזרחית (רת"א) טרם השלימה גיבוש עמדתה לענין התקנות הבינלאומית בנושא.

.

מטוסי אל על בנתב"גצילום: AP

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

שיעור באוניברסיטה. באקדמיה מצופה מהסטודנטים להתמודד עם בעיות שלא ראו קודם

הסטודנטים באקדמיה נדרשים לראשונה לחשיבה מעמיקה - והתוצאות עגומות

דירה בהנחה

6,269 משקי בית זכו בהגרלה. אבל האם בכלל כדאי לקנות דירה בהנחה?

לחוסכים הסולידיים יש אלטרנטיבה

שעתו היפה של החוסך הסולידי: יש חלופה טובה יותר לפיקדון בבנק

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט