הטיסות מועטות, אבל בדיוטי פרי בנתב"ג מנסים לשמור על אופטימיות

מרבית החנויות במתחם נפתחו מחדש - לאחר שברשות שדות התעופה הלכו לקראת הזכיינים ושינו את תנאי המכרז: "הם היו יכולים להביא אותנו לפשיטת רגל, במקום זאת החזירו לנו ערבויות בנקאיות כדי שנשרוד"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חוזרת היום לפעילות מלאה, ג'יימס ריצ'רדסוןצילום: רינה רוזנברג

תחושת הרווחה במשק בשל החזרה לשגרה אינה מורגשת עדיין בנתב"ג. עשרות שולחנות וכיסאות נפרשו השבוע במתחם הדיוטי פרי, אך רבים מהם נותרו ריקים.

על פי רשות שדות התעופה (רש"ת), באפריל יצאו משדה התעופה רק כ–120 אלף נוסעים, לעומת כמיליון נוסעים באפריל 2019. אף אחד לא יודע להעריך מה יהיו הנתונים של החודשים הקרובים, שכן בהינף הנחיה אחת של משרד הבריאות, או סגירת גבולות מדינה או אזור לכניסת ישראלים בגלל עלייה בתחלואה - התמונה משתנה מקצה לקצה.

למרות הנתונים הקשים, חנויות רבות בדיוטי פרי כבר פתחו את שעריהן, ובהן שקם אלקטריק, ג'ק קובה, סטימצקי, פקטורי 54 וארומה. לחנויות שכבר פתוחות, צפויים להצטרף בימים הקרובים דוכן משקפי השמש של אירוקה וחנות התכשיטים ה.שטרן, שעדיין סגורה, ואולי גם חנות הצורפים. חנות הדגל של המתחם, ג'יימס ריצ'רדסון, חזרה לפעילות היום (ג') לפנות בוקר, לאחר יותר משנה שהיתה סגורה כמעט לגמרי — כשבתקופה זו הסתפקה הרשת בהפעלת שתי חנויות קטנות בזרועות C ו–B, שבהן ניתן לרכוש, בין היתר, אלכוהול וסיגריות בפטור ממע"מ — כפי שדרשה רש"ת. בשנה שבה כמעט ולא היו טיסות לא היתה לחברה שום כדאיות כלכלית לתחזק חנות של 3,500 מ"ר, על כל המשתמע מכך מבחינת סחורה ועובדים.

לדברי מוטי פלג, מנכ"ל חברת LAYAM המפעילה חנות אופנת ילדים וחנות צעצועים בטרמינל 3, הזכייניות החליטו לקפוץ למים למרות תנועת הנוסעים הדלילה. "בשנה שבה היינו סגורים לא שילמנו כלום לרש"ת, אבל עכשיו הגענו לנקודה שבה תנועת הנוסעים מצדיקה התחלה של פתיחה ואנחנו אופטימיים לגבי העתיד", הוא אומר. "אנחנו מפעילים את החנות לפי תנועת הנוסעים, למשל החנות של אופנת הילדים נסגרת בשעה 18:00, ואנחנו גם מביאים בחשבון שלנוכח העובדה שיש יותר מסמכים שצריך להראות של בדיקות קורונה, השירות יהיה אטי יותר ויכול להיות שלאנשים יהיה פחות זמן להסתובב בדיוטי פרי, אבל זה לא ישפיע בצורה דרמטית על הרכישות".

אלה לא רק בדיקות הקורונה- אם בעבר 35% מהנוסעים היו עושים צ'ק אין באופן דיגיטלי עוד מהבית וקיצרו את ההליך עד להמראה, הרי שכיום זה כבר לא אפשרי. המשמעות היא שלכל דיילת קרקע ייקח יותר זמן לשרת כל נוסע והתורים יתארכו.

בדצמבר 2020 פתחה שקם אלקטריק את שעריה לשבועיים, ואז שוב נאלצה לסגור בגלל הסגר השלישי. "לא חשבנו שזה יקרה ורצינו לעבוד. עכשיו עקבנו אחרי מספר הטיסות ומספר הנוסעים הצפוי, וברגע שעברנו רמה מסוימת של נוסעים החלטנו ששווה לפתוח", אומר לירון כץ, מנהל פיתוח עסקי אלקטרה קמעונות חשמל — שמפעילה את חנות שקם אלקטריק.

דוכן תכשיטים סגור של ה.שטרןצילום: רינה רוזנברג

לדבריו, "הפחתנו את ההוצאות בכך שהורדנו את מספר העובדים מ–120 ל–30. עד לפני שבוע עבדנו רק חלק משעות היום, ואילו עכשיו שווה לנו לפתוח 24 שעות ביממה — למעט שבת שאנחנו עדיין סגורים כי אין הרבה טיסות ביום הזה".

נוסחה חדשה

ההכנסות השנתיות של רש"ת מורכבות משני סעיפים — אגרות נוסעים ומטוסים; והכנסות מסחריות של זכייני הדיוטי פרי. ב-2018 נכנסו לקופת רש"ת 1.53 מיליארד שקל מהפעילות המסחרית, כך שברור למה הרשות רוצה להחזיר לחיים את המתחם ושהוא ייראה עסוק, שתהיה תחושה של עסקים כרגיל שתדחוף אנשים לרכישות.

"מכרזי רש"ת מורכבים מאוד", מסביר אחד הזכיינים. "בימים רגילים, לפני הקורונה, הרשות גבתה מאתנו את דמי התשלום הבסיסיים — או אחוז מסוים מהפדיון החודשי, לפי הגבוה מביניהם. בנוסף, יש התייחסות למספר הנוסעים באותו חודש. אם הוא היה גדול מהצפוי, משלמים קצת יותר".

דיוטי פרי נתב"ג, השבועצילום: רינה רוזנברג

עם סגירת הפעילות בנתב"ג ב–15 במארס 2020 הודיעה רש"ת לזכיינים כי לא תגבה מהם שכירות, ומאז מרביתם העדיפו להישאר סגורים.

"הם יכלו להביא אותנו לפשיטת רגל, אבל במקום זאת החזירו לנו ערבויות בנקאיות כדי שנשרוד את התקופה ונוכל לכסות צ'קים שנמצאים בחוץ", אומר זכיין אחר. מנהל חנות הוסיף: "הם היו מעל ומעבר, הפתיעו לטובה. הם גם פעלו מיד ועמדו בהבטחתם מבלי לשנות את התנאים".

כדי לעודד את פתיחתן מחדש של החנויות, הציעה רש"ת לזכיינים נוסחה חדשה. "הם לא גובים מאתנו את דמי הבסיס, אלא רק סכום שתלוי במספר הנוסעים בשדה התעופה, וזה יוצא ממש נמוך וממש סביר כי אין הרבה נוסעים", אומר אחד הזכיינים. לדבריו, "מאוד חשוב להם שהחנויות ייפתחו. לא אגיד שהם דחפו או לחצו, אבל מאוד עודדו את זה. הם אפילו מסכימים שהחנויות לא יהיו פתוחות במשך כל שעות היממה, ושהחנות תהיה סגורה בשבת".

באולם שחקים שנמצא לפני הכניסה לאולם היוצאים, פתוח רק בית קפה אילנ'ס, שמספק שירות בעיקר לעובדי רשות שדות התעופה. בימים כתיקונם, גם באולם הזה היתה פעילות ענפה. אך עם פרוץ הקורונה, הכניסה לשדה התעופה מורשית לנוסעים בלבד ולא למלווים, ובשלב זה אין כדאיות כלכלית בפתיחה העסקים באולם. 

שקם אלקטריק, נתב"גצילום: שי גרינברג

"כמו בשנות ה–50"

"לא ידעתי שסגור, ממש מבאס", אמרה סטלה לבייב מבנימינה, בעודה עומדת מול חנות ג'ימס ריצ'רדסון הסגורה, כשהיא מחכה שיקראו לה לעלות על טיסת אל על לדובאי.

"הכי כיף להגיע לדיוטי פרי ולעשות קנייה. זה חלק מהחוויה וממש חשוב לי. הילדה ביקשה שוקולדים ואין את הסוג שהיא רצתה בחנות הקטנה". על המחירים בחנות היא אומרת — "שער הדולר נמוך ולכן המחירים טובים יחסית".

לעומתה, קרן ברוך ופליקס אופרמן — שיושבים עם קפה ומאפה שרכשו בדוכן של אילנ'ס — לא טרחו לבקר בחנויות. "זה כל כך יקר. באונליין אני רוכשת את הכל במחירים הרבה יותר נמוכים. פעם דיוטי פרי היה באמת מקום ששווה לקנות בו, אבל היום גם אם הוא היה פתוח לא הייתי נכנסת, שנים שאני לא נכנסת לשם ואני טסה הרבה לצורכי עבודה", אומרת ברוך.

לדבריה, "עכשיו יחסית מלא כאן. כשטסתי בספטמבר, ישבנו רק אני ועוד שלושה נוסעים נוספים בכל המתחם הגדול הזה". אופרמן מוסיף כי "זה כמו לטוס בשנות ה–50, אין תורים. בדרך כלל זה הרבה יותר לחוץ ועמוס".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker