עם בעל שליטה חדש, אל על חוזרת לטוס לארה"ב ולאירופה

בשלב זה מדובר במספר מצומצם של טיסות נוסעים החל באוקטובר, וכן טיסות מטען למזרח שיחודשו כבר בספטמבר ■ לצורך כך יושב מחל"ת מספר מצומצם של עובדים

TheMarker
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מטום של חברת אל על
מטום של חברת אל עלצילום: AFP

אחרי שהתחדשה בבעל שליטה טרי, אל על הודיעה היום (ה') כי היא נערכת לחזרה הדרגתית של טיסות נוסעים החל ב-1 באוקטובר. בשלב זה מדובר במספר מצומצם של טיסות סדירות לארה"ב, וכן טיסות סדירות ושכר לאירופה. בנוסף, החל ב-21 בספטמבר יחודשו טיסות מטען של החברה למזרח הרחוק.

בדיווח שהעבירה החברה לבורסה נכתב: "הפעלת הטיסות תבוצע בהתאם להנחיות משרד הבריאות. יצוין כי נכון למועד דיווח זה, הכניסה לישראל אפשרית לבעלי דרכונים ישראלים בלבד, זאת בהתאם להנחיות הממשלה".

בתוך כך, החברה דיווחה גם על הארכת החופשה ללא תשלום (חל"ת) של כ-6,000  מעובדיה עד סוף אוקטובר. אל על מתכננת להשיב בהדרגה מקצת מעובדיה כדי להפעיל את הטיסות המתוכננות.

אל על הפסידה 105 מיליון דולר ברבעון השני של 2020 בהשוואה לרווח זניח של 83 אלף דולר ברבעון המקביל ב-2019. אתמול גייסה החברה 505 מיליון שקל בהנפקה ציבורית של מניותיה. בעקבות ההנפקה, השליטה באל על תעבור לאלי רוזנברג, לאחר שחברת כנפי נשרים תעופה שבשליטתו רכשה 42.9% ממניות החברה לאחר ההנפקה. אחזקתה של חברת כנפיים באל על, שבשליטת תמי מוזס-בורוביץ', תרד ל-15.2%.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום