טיסות הנוסעים נעלמות - ובתעשייה האווירית מקווים להרוויח מזה

חטיבת התעופה בחברה קיבלה רישיון להסבת מטוסי נוסעים של בואינג למטוסי מטען ■ סמנכ"ל התעשייה האווירית: "מספר מטוסי הנוסעים ירד - ואיתו גם כמות המטענים בבטן המטוסים האלה - נתחיל להסב מטוסים למטוסי מטען"

חגי עמית
חגי עמית
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
עובדי התעשייה האווירית
עובדים במפעל של התעשייה האוויריתצילום: תעשייה אווירית

מחיקתן של טיסות הנוסעים בעקבות התפשטות נגיף הקורונה והפגיעה הקשה שנגרמה לענף התעופה הובילו לצורך להגביר את היקף טיסות המטען ברחבי העולם. הסיבה לכך היא שלמטוסי הנוסעים יש תפקיד משמעותי בהטסת מטענים מסחריים ברחבי העולם. אלה מועברים בבטן המטוס, לצד המזוודות האישיות של הנוסעים.

חטיבת התעופה של התעשייה האווירית קיבלה רישיון מטעם רשות התעופה הפדרלית (FAA), ורשות התעופה האזרחית הישראלית (רת"א), להסבת מטוסי נוסעים של בואינג מדגם B737-800 למטוסי מטען – מהלך שנוסך בחברה אופטימיות.

"להערכתי, מספר מטוסי הנוסעים ירד -  ואיתו גם כמות המטענים שיטוסו בבטן המטוסים האלה - ויחלו להסב מטוסים כאלה למטוסי מטען, בגלל צמצום קווי התעופה", אומר יוסי מלמד, סמנכ"ל התעשייה האווירית ומנהל חטיבת תעופה בחברה. "במקביל, הביקוש למטוסי תובלה לא ישתנה. נכון להיום, כמעט רק מטוסי מטען טסים בעולם". על אף האופטימיות הזו, חשוב לציין כי מיתון בינלאומי עשוי להביא לירידה בפעילות המסחר הכוללת בעולם באופן גורף.

לפי מלמד, יש גורם נוסף שמשפיע על הסבת מטוסי הנוסעים למטוסי מטען בשנה האחרונה - הכשלים במטוס הנוסעים של חברת בואינג, מסוג 737 מקס. שתי התרסקויות של המטוס וכשל התוכנה שהתגלה בו הביאו להפסקת הייצור של המטוס והקפאת המכירות שלו.

"הבלאגן עם 737 הביא לכך שהוא לא נכנס לשוק טיסות הנוסעים", אומר מלמד. "הוא היה אמור להחליף את מטוס 737 ניו ג'נריישן. ברגע שהוא קורקע, לא שיחררו את מטוסי ניו ג'נריישן משימוש ולא נוצר מלאי מטוסים חדש. ברגע ש-737 מקס יחזור לטוס - ואני מעריך שזה יקרה מתישהו בחצי השנה הקרובה - ישתחררו הרבה  מטוסים להסבה", הוא מוסיף.

עלות הרכישה של מטוס מטען חדש היא 70–80 מיליון דולר, ואילו רכישה של מטוס נוסעים ישן בן 20–30 שנה והשקעה בהסבתו מסתכמות בשליש מהמחיר הזה. ההערכה היא שמטוס שיוסב וישמש להובלת מטענים יכול לשמש לצורך זה כ-15 שנה. התעשייה האווירית מקבלת מליוני דולרים על הסבת כל מטוס כזה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker