מנכ"ל ארקיע הנכנס: אמיר ארז - מנכ"ל פזגז לשעבר

ארז ייכנס לנעליו של ניר דגן שמסיים את תפקידו לאחר שש שנים ■ החברה מתמודדת עם קשיים כלכליים, צמצום הפעילות הפנים-ארצית, סגירת הקו לתאילנד, פיטורי עובדים וקיצוצים בשכר

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מטוס ארקיע. תמונת ארכיוןצילום: ללא קרדיט

המשבר בארקיע מעמיק: מנכ"ל החברה ניר דגן מסיים את תפקידו לאחר שש שנים. דגן עוזב את החברה בימים סוערים במיוחד - ארקיע נמצאת בקשיים כלכליים שהובילו לפיטוריהם של כ-100 עובדי החברה מכל מגזרי התעסוקה, כולל טייסים, וקיצוץ רוחבי בשכר של עד 35%.

המפנה המשמעותי במצבה הכלכלי של החברה אירע ב-2019 עת החלה ירידה חדה בפעילות הפנים-ארצית של חברות התעופה הישראליות, בעקבות סגירת שדה התעופה באילת ופתיחת שדה התעופה רמון. גם ההחלטה לסגור את שדה דב בתל אביב - צעד שארקיע לא ראתה כאפשרות ריאלית - פגעה בפעילות הפנים-ארצית. לאורך כל הדרך של מאבק עיריית אילת, חברות התעופה וחברי הכנסת השונים נגד סגירת שדה התעופה, דגן יצא מנקודת הנחה שבסופו של דבר שדה דב לא ייסגר. הוא לא התכונן לאפשרות שהחברה תיאלץ להעביר לנתב"ג את פעילות התעופה הפנים-ארצית, שעד הסגירה היתה מקור רווח מרכזי עבורה.

מנכ"ל ארקיע, ניר דגןצילום: שי אדם

 לא רק סגירת שדה דב הובילה את החברה למקום שבו היא נמצאת כיום. בדצמבר האחרון טענה מועצת עובדי ארקיע כי דגן וכלל הנהלת החברה לקחו שורה של החלטות שגויות, לצד טעויות ניהוליות לאורך השנים, שהביאו את החברה לתוכנית התייעלות כואבת. "די אם נסתכל על חלק קטן מאותן החלטות תמוהות, כדי להבין עד כמה עמוקים היו אותם כשלים", כתבה המועצה לעובדים.

מועצת העובדים ציינה את חוסר ההיערכות של הנהלת החברה לפינוי שדה דב ואת ההחלטה לרכוש את מטוסי האיירבוס היקרים שמיועדים לטיסות לטווח ארוך. הם ציינו גם את ההחלטה לפתוח את קו הטיסות לתאילנד באמצעות מטוס ישן ומרובה תקלות, שיצר נזק תדמיתי, והוביל בסופו של דבר להפסדים רבים לחברה על הקו ולסגירתו באוקטובר האחרון - כשנה בלבד לאחר השקתו.

המנכ"ל החדש

אמיר ארז, מנכ"ל פזגז לשעבר, ימונה לתפקיד מנכ"ל חברת התעופה ארקיע לאחר שניר דגן, שניהל את החברה בשש השנים האחרונות עוזב את תפקידו. ארז הודיע לפני כשבועיים על החלטתו לסיים את תפקידו בחברת פז גז, שהתמודד לתפקיד מנכ"ל פז אך לא נבחר. 

ארז ייכנס לתפקיד המאתגר בימים סוערים במיוחד. בשיתוף מועצת העובדים (שמחזיקה ב-30% ממניות החברה), הוחלט לפטר מאה מתוך כ-500 עובדי החברה, כולל טייסים, דיילים ועובדי תחזוקה. בנוסף, כוללת תוכנית ההתייעלות הצפויה קיצוץ רוחבי בשכר בשיעור של 35%-15% לכלל העובדים.  

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker