"בסוף זה יישאר ריק, אנשים יפסיקו לטוס": החודש הגרוע ביותר בשדה התעופה רמון

לפי נתוני רשות שדות התעופה, עברו בשדה התעופה במהלך אוקטובר 84.6 אלף נוסעים, לעומת 126.8 אלף נוסעים בתקופה המקבילה אשתקד בשדה התעופה באילת ■ גורם בענף התיירות באילת: "השדה יישאר ריק"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שדה התעופה רמוןצילום: אייל טואג

הירידה במספר הטסים העוברים בשדה התעופה החדש רמון נמשכת. באוקטובר נרשמה הירידה החודשית המשמעותית ביותר בתנועת הטסים, מאז פתיחתו של שדה התעופה בסוף מארס, בטיסות פנים ארציות מהמרכז ומחיפה לאילת. לפי נתוני רשות שדות התעופה, עברו ברמון 84.6 אלף נוסעים (הלוך וחזור) לעומת 126.8 אלף נוסעים בתקופה המקבילה אשתקד בשדה התעופה באילת, המהווים ירידה של 33%.

נתונים אלה מפתיעים יחסית לנוכח העובדה שרוב חגי תשרי, תקופה שבה הרבה ישראלים נופשים באילת, חלו השנה באוקטובר, בניגוד לשנה שעברה שבה מרבית החגים חלו בספטמבר. לכן, הצפי היה כי כמות הנוסעים תהיה גדולה יותר.

גם אם מאחדים את נתוני ספטמבר ואוקטובר יחדיו, על מנת לקבל תמונה שלמה על חודשי חגי תשרי, לא מקבלים תמונה מעודדת. בחודשיים אלה עברו בשדה רמון 174.8 אלף אנשים, לעומת 223 אלף אנשים באותה התקופה אשתקד בשדה התעופה באילת, המהווים ירידה של 21%.

גורם בענף התיירות באילת אומר בתגובה לנתונים כי "זה יהיה ככה כל הזמן. יש כאן בעיה במוצר. יותר ויותר אנשים יפסיקו לטוס, כמות הטיסות לאילת תקטן בהדרגה והשדה יישאר ריק".

בחודשים ינואר-אוקטובר טסו מיליון נוסעים מאילת למרכז ובחזרה, לעומת 1.2 מיליון נוסעים בשדה התעופה באילת בתקופה המקבילה אשתקד, המהווים ירידה של 14%. הירידה החלה עם סגירת שדה התעופה באילת ופתיחתו של שדה רמון, והמשיכה לאחר סגירת שדה התעופה דב ביולי השנה, שגרמה לנוסעים רבים לוותר על הטיסה לאילת.

בסוף אוקטובר נפתחה עונת החורף של הטיסות הבינלאומיות מאירופה, המסובסדת על ידי משרד התיירות. זה משלם לחברות התעופה 60 יורו על כל נוסע שלהן הנוחת בשדה רמון. חברות ריינאייר, וויזאייר, לופטהנזה ואחרות חוזרות להפעיל קווי תעופה במחירי לואו קוסט לשדה התעופה הדרומי וממנו (בשנה שעברה פעילות זו עדיין התקיימה בשדה התעופה עובדה). כך שבנובמבר צפויה פעילות משמעותית יותר בשדה התעופה מבחודשים האחרונים בזכות פעילות חברות התעופה הזרות. 

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker