יותר זול מאילת: ארקיע משנה כיוון - ומתחילה לשווק חבילות לעקבה

ארקיע - שבלטה במאבק נגד סגירת שדה דב - מתחילה לשווק חבילות נופש עם טיסה לשדה רמון ולינה בעקבה, במחירים שבתי המלון באילת יתקשו להתחרות בהם ■ בחברה גם צפויים לבטל את הקו הישיר לבנגקוק שהושק לפני כשנה, ושבר את הבלעדיות של אל על

רינה רוזנברג קנדל
רינה רוזנברג קנדל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נמל עקבה
נמל עקבהצילום: NAPA / Shutterstock.com

במקום אילת - תנפשו בעקבה: חברת ארקיע, שהיתה ממובילי המתנגדים לסגירת שדה דב, משנה כיוון ומתחילה לשווק חבילות נופש הכוללות טיסה לשדה רמון ולינה בבית מלון בעקבה, המתחרה של המלונאים באילת. כבר לפני כתשע שנים התכוונה ארקיע להתחיל לשווק חבילות נופש, אך ברגע האחרון המהלך לא יצא לפועל והיא חזרה בה.  

ארקיע, שנמצאת בבעלות האחים נקש המחזיקים גם במלונות אורכידאה באילת, העלתה קטגוריה חדשה בעמוד הבית של האתר - ומנסה לשווק לקהל הישראלי חבילות נופש במחיר שמתחיל ב-799 שקל לזוג ללילה, כולל טיסה מנתב"ג לשדה רמון.

מדובר במחירים שבתי המלון באילת לא יכולים להתחרות איתם, במיוחד לנוכח העובדה שארקיע מציעה בחבילה זו גם טיסת פנים ארצית, שברכישה באופן נפרד יכולה להגיע ל-370 שקל לכיוון.   

בתוך כך, בארקיע צפויים לבטל את הקו הישיר לבנגקוק שאותו השיקה החברה רק לפני כשנה, לאחר שנים רבות שבהן אל על היתה חברת התעופה הבלעדית בקו. הבשורה של ארקיע הובילה להורדת מחירי כרטיסי הטיסה לתאילנד, אך מקורות מוסרים כי שתי הטיסות השבועיות שהפעילה החברה לא היו רווחיות, והקו צפוי להפסיק את פעילותו בסוף אוקטובר ולהשאיר שוב את אל על כחברת תעופה בלעדית.

עקבה, ירדן
עקבה, ירדןצילום: Getty Images / Lonely Planet Ima

לפני כשבועיים הודיע אבי נקש, מבעלי החברה, כי ארקיע תפטר כ-250 עובדים לאור סגירת שדה דב. "במאי היו לנו 20 אלף נוסעים פחות מבאותה תקופה בשנה שעברה", אמר באסיפת עובדי החברה ב–3 ביולי, "איבדנו הכנסות בשווי של 4 מיליון שקל. אפשר להתעלם ואז החברה תימחק בתוך כמה חודשים, או לצמצם את מספר העובדים. המצב לא טוב. אם אנחנו רוצים להתקיים, חלק מהעובדים צריכים לעזוב".

יום למחרת חזרה בה החברה מהודעת הפיטורים, והוציאה את כל העובדים לחופשה כפויה. העובדים יחזרו לעבודה סדירה ביום ראשון הקרוב, ויקבלו תשלום מלא בגין ימי החופשה. ניר דגן, מנכ"ל ארקיע, אמר כי החברה ונציגות העובדים סיכמו להיכנס למו"מ מזורז על הכנתה וביצועה של תוכנית הבראה, לרבות הצורך בצמצום מצבת כוח האדם.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker