עוד לפני סגירת שדה דב: נמשכת הירידה במספר הטסים לשדה רמון

ביוני טסו לאילת כ-105 אלף נוסעים מנתב"ג ושדה דב - נתון נמוך ב-9% מהחודש המקביל ב-2018 ■ על אף העלייה במספר הטיסות, ארקיע וישראייר רשמו ירידות של עד 12% בכמות הנוסעים בקו

רינה רוזנברג קנדל
רינה רוזנברג קנדל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
נמל התעופה בתמנע ע"ש אילן ואסף רמון
נמל התעופה בתמנע ע"ש אילן ואסף רמוןצילום: עינב סיבוני/דניה סיבוס

נמשכת הירידה בתנועת הנוסעים בטיסות הפנים-ארציות מהמרכז לנמל התעופה החדש רמון, שהחל לפעול באפריל עם סגירתו של נמל התעופה באילת: ביוני השנה טסו לאילת מנתב"ג ושדה דב כ-105 אלף נוסעים (הלוך וחזור) - ירידה של 9% במספר הנוסעים לעומת יוני 2018.

בניגוד לחודשים הקודמים, שבהם הירידה במספר הנוסעים באה לידי ביטוי גם בירידה במספר הטיסות שבוצעו, ביוני דווקא נרשמה עלייה של 5% במספר הטיסות בקו - כך שהיה מספיק היצע, ועדיין הביקושים היו נמוכים. חברת ארקיע הציגה ירידה של כ-8% במספר תנועות הנוסעים ביוני השנה לעומת יוני 2018, ואילו חברת ישראייר רשמה ירידה של 12%.

במצטבר, במחצית הראשונה של השנה היו 642 אלף תנועות נוסעים (הלוך וחזור) בקווים מנתב"ג ושדה דב לאילת ורמון - ירידה של 9% לעומת המחצית הראשונה של 2018, כאשר ארקיע מחזיקה ב-70% מהפעילות וישראייר ביתר. עד לסגירתו ב-1 ביולי, היה שדה דב שדה התעופה הפעיל יותר בפעילות הפנים-ארצית לעומת נתב"ג: בששת החודשים הראשונים של 2019, כ-55% מהנוסעים על הקו המריאו ונחתו בשדה דב.

בעקבות סגירת שדה דב בתחילת החודש, תנועת הנוסעים לאילת צפויה להמשיך ולרדת, ושתי החברות צפויות להמשיך ולספוג הפסדים כספיים על קווי התעופה שעד לאחרונה הניבו להם רווחים משמעותיים. מנהלי שתי החברות - ניר דגן מנכ"ל ארקיע, ואורי סירקיס מנכ"ל ישראייר - נפגשו בשבוע שעבר בנפרד עם קרן טרנר, מנכ"לית משרד התחבורה, במטרה להציג את הקשיים העומדים בפני החברות בעקבות סגירת שדה דב ומעבר הפעילות לנתב"ג, ולצורך השגת הטבות מהמדינה.

מקור המעורה בפרטים ציין כי אחת האופציות שנבחנות היא שמשרד התחבורה יסבסד את הטיסות הפנים-ארציות לאילת, באופן כזה שהמדינה תממן בסכום מסוים את המושבים הריקים על הטיסות. אפשרות נוספת שעלתה על הפרק היא שהחברות יקבלו סבסוד מהמדינה על הטיסות שהן מפעילות לאילת, באופן דומה לזה שחברות התעופה הבינלאומיות שנוחתות ברמון בחורף מקבלות ממשרד התיירות - סכום מסוים פר נוסע שנוחת ברמון או לחלופין סכום קבוע פר טיסה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker