משבר אמיתי או ניסיון להשיג כסף מהמדינה? הפיטורים בארקיע בוטלו

כל עובדי ארקיע שהוצאו לחופשה כפויה - יחזרו לעבודה סדירה החל מיום ראשון הקרוב, ויקבלו תשלום מלא בגין ימי החופשה

רינה רוזנברג קנדל
רינה רוזנברג קנדל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
צוות ארקיע בנחיתה האחרונה ב שדה דב
צוות ארקיע בנחיתה האחרונה בשדה דבצילום: ענת טייכר

רק אתמול (ד') סיפר אבי נקש, מבעלי ארקיע, במהלך אסיפת עובדים, עד כמה מצבה של החברה חמור לנוכח הירידה בתנועת הנוסעים לאילת והתלונן על מחירי כרטיסי הטיסה הנמוכים לחו"ל. "אפשר להתעלם ואז החברה תימחק תוך כמה חודשים, או לצמצם את מספר העובדים. המצב לא טוב. אם אנחנו רוצים להתקיים, חלק מהעובדים צריכים לעזוב", הוא אמר.

ואולם 24 שעות לאחר מכן, הדברים נראים אחרת וארקיע החליטה לבטל את הפיטורים הרחבים בחברה. החברה הודיעה כי לא תפטר 250 עובדים וכי כל העובדים שהוצאו לחופשה כפויה יחזרו לעבודה סדירה החל מיום ראשון הקרוב, ויקבלו תשלום מלא בגין ימי החופשה.

ניר דגן, מנכ"ל החברה, טען אף הוא באסיפה כי מצבה לא טוב: "העולם השתנה וענף התעופה הוא לא מה שהיה. לארקיע היו שני מקורות הכנסה מרכזיים במשך 70 שנה, ושניהם כבר לא קיימים".

עליזה בלאיש, יו"ר ועד העובדים, אמרה באותה אסיפה לנקש כי היא מבקשת שעובדי שדה דב יעברו לפעילות בנתב"ג, כפי שכתוב בהסכם הקיבוצי שנחתם ב-2013.

אבי נקש
אבי נקש, הבעלים של ארקיעצילום: תומר אפלבאום

בהנהלת ארקיע שמרו על עמימות תקשורתית ולא היו מוכנים להתראיין ולהסביר את המניעים שלהם למהלך. ההערכות בענף התעופה נעו בין אפשרות למשבר אמיתי בחברה שמחייב ייעול לצמצום הפסדים לבין ניסיון ציני של החברה להשיג שיפוי מהמדינה בעקבות סגירת שדה דב על חשבון איומי פיטורי עובדים.

מההסתדרות נמסר כי ארקיע, ועד העובדים וההסתדרות עצמה ייכנסו להליך משא ומתן שיעסוק בתוכנית הבראת החברה וייעולה.

ניר דגן, מנכ"ל קבוצת ארקיע, מסר בתגובה כי החברה ונציגות העובדים סיכמו להיכנס למו"מ מזורז על הכנתה וביצועה של תוכנית הבראה, לרבות הצורך בצמצום מצבת כוח האדם. "אני שמח על ההבנה של ההסתדרות כי ארקיע זקוקה לתוכנית הבראה שכזו ועל הנחיותיה לנציגות העובדים כי תיכנס למו"מ מזורז להכנת תוכנית כאמור. אנו משוכנעים שעובדי ארקיע, שהם גם שותפים בחברה, יהיו שותפים גם בתהליך ההתייעלות".

יו"ר ההסתדרות, ארנון בר-דוד, מסר כי "ההסתדרות לא תקבל הליכים חד-צדדיים של פיטורי עובדים ללא הידברות, על אחת כמה וכמה כאשר ישנו הסכם חתום על העברת העובדים לנתב"ג. על כן, אני מברך את החלטת הנהלת ארקיע להתעשת ולחזור בה מההחלטה ולהיכנס עמנו למשא ומתן לצורך ביצוע משותף של ייעול החברה".

יו"ר איגוד עובדי התחבורה, אבי אדרי, אמר כי "כמו שדרשנו מההתחלה, הליכי הפיטורים יבוטלו, העובדים יחזרו לעבודה ויקבלו תשלום מלא על הימים שהופחתו להם. כך היה צריך לנהוג מההתחלה, בדרך מכובדת של יחסי עבודה הוגנים והגונים, שתאפשר לצדדים לשבת ולהידבר על הדברים ועל הצורך של החברה בהתייעלות - לפני שנוקטים בצעדים דרקוניים".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker