מנכ"ל ישראייר: צופים ירידה של 15% בתנועת הנוסעים לאילת ביולי־אוגוסט

בבוקר שאחרי סגירת שדה דב, חברות התעופה העבירו את פעילותן לנתב"ג — אך עדיין חוששות מהשלכות המהלך: "מעכשיו נוסעים צריכים להגיע שעה ורבע לפני הטיסה"

רינה רוזנברג קנדל
רינה רוזנברג קנדל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
מטוס ישראייר בלילה האחרון לפעילות שדה דב
מטוס ישראייר בלילה האחרון לפעילות שדה דב

בבוקר שאחרי הורדת השאלטר על שדה דב, חברות התעופה העבירו את פעילותן לנתב"ג ללא תקלות.

אבל ברור שחוויית הטיסה בקו לאילת מנמל תעופה בינלאומי עמוס, לעומת זו שבשדה תעופה עירוני הקטן, תהיה שונה. "אין בעיה בתפעול של הטיסות בנתב"ג, אבל יש בעיה במוצר", אומר אורי סירקיס, מנכ"ל ישראייר. "הנוסעים, שעד עתה היו רגילים להגיע 40 דקות לפני הטיסה, לפעמים בתוך כמה דקות מהבית, ולעבור את כל הליך הכרטוס והבידוק ב-20 דקות — צריכים להתרגל למשהו אחר. מעכשיו עליהם לקחת מונית, ולהגיע שעה ורבע לפני הטיסה".

הלילה האחרון לפעילות שדה דב
הלילה האחרון לפעילות שדה דב

אחד מהנוסעים סיפר לסירקיס כי "לקח שעה וחצי מהרגע שסגרו את דלת המטוס בשדה התעופה רמון עד הרגע שאספתי את המזוודה שלי בנתב"ג — לעומת שעה אם הייתי ממריא משדה התעופה באילת ונוחת בשדה דב". להערכת סירקיס, תנועת הנוסעים בטיסות הפנים לאילת ביולי־אוגוסט תפחת ב–15% לעומת חודשים אלה בשנה שעברה, אם יתממשו ההערכות שנוסעים רבים יותר יבחרו להגיע לאילת ברכב. הפגיעה בארקיע תהיה קשה מזו שתספוג ישראייר מכיוון שפעילותה בתחום הטיסות הפנים נרחבת יותר — היא חולשת על פני 66% מהשוק.

מנהל נתב"ג, שמואל זכאי, פיקח בעצמו אתמול על המתרחש בטרמינל 1, שבו מתקיימות הטיסות הפנים ארציות. רשות שדות התעופה (רש"ת) קיבלה מרשות מקרקעי ישראל (רמ"י) 230 מיליון שקל להכשרת נתב"ג לקליטת הפעילות של שדה דב. כך, נוסעי הטיסות משדה רמון לא הגיעו לטרמינל 3, אלא לאולם חדש לנוסעים נכנסים בטרמניל 1; דלפקי הצ'ק אין המיועדים רק לטיסות הפנים ארציות באולם היוצאים בטרמינל 1 טיפלו בנוסעים לשדה רמון באופן יעיל ללא עיכובים או תורים; הנוסעים שהגיעו מרמון קיבלו את המזוודות בתוך פחות מחמש דקות לאחר לאחר שנכנסו לטרמינל.

הלילה האחרון לפעילות שדה דב
הלילה האחרון לפעילות שדה דב

נוסעים המגיעים מאילת לטיפולים בבית החולים שיבא תל השומר — יכולים לנשום לרווחה. זהו בית החולים היחיד שמפעיל שאטלים הלוך וחזור עבור המטופלים מאילת. בית החולים הוא זה שיממן את עלותם — 20 אלף שקל בחודש. בבית חולים בילינסון לא קיימת יוזמה כזאת. מבית החולים איכילוב, שעיקר הפגיעה מבחינה רפואית מסגירת שדה דב היא במטופליו, נמסר כי נושא הפעלת השאטלים נמצא בבדיקה.

"אמא שלי מטופלת באיכילוב, אישה מבוגרת מעל גיל 80, והיא צריכה לשלם 88 שקל למונית כדי להגיע לשדה התעופה רמון. למה זה צריך להיות ככה? ועכשיו היא גם צריכה לנחות בנתב"ג במקום בשדה דב", אמרה שלי, שהמתינה לנחיתת המטוס של אימה מאילת בחום מחוץ לאולם הנכנסים. זה אחד החסרונות של האולם — בניגוד לאולם מקבלי הפנים בטרמינל 3 שמאפשר המתנה נוחה לנוסעים הנוחתים, בטרמינל 1 אין אפשרות כזאת.

ממשרד התחבורה נמסר כי "מחיר נסיעה במונית מיוחדת משדה תעופה רמון לאילת נקבע במסגרת המחירון בצו הפיקוח".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker