נתניהו נפגש עם סמוטריץ' בנוגע לשדה דב - החלטה צפויה להתקבל ביממה הקרובה

במהלך פגישה בין ראש הממשלה לשר התחבורה, נציגי משרד האוצר, נציגי רמ"י והיועץ המשפטי לממשלה, הוצג המתווה של סמוטריץ' לדחיית פינוי השדה ■ חברי מועצת העיר אילת: "ביום ראשון נכבה את האורות בעיר כמחאה"

רינה רוזנברג קנדל
רינה רוזנברג קנדל
שדה דב
שדה דבצילום: מוטי מילרוד
רינה רוזנברג קנדל
רינה רוזנברג קנדל

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, נפגש הערב (ד') עם שר התחבורה בצלאל סמוטריץ', נציגי משרד האוצר, נציגי רמ"י והיועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, במטרה לדון בעתידו של שדה דב. החלטה בנושא צפויה להתקבל במהלך היממה הקרובה.

סמוטריץ' הציג את המתווה לדחיית פינוי השדה, עד מציאת פתרונות עבור תושבי אילת. בתוך כך, הציגו גורמי המקצוע את הקשיים המשפטיים והתקציביים במתווה המדובר. "אני מאמין במתווה שהוצג וחושב שיש לו היתכנות", אמר שר התחבורה לאחר הפגישה. "נעמוד לצד תושבי אילת והפריפריה בכל מצב, ונעשה את המקסימום בשביל למזער את הפגיעה בהם", הוסיף.

בד בבד, התכנסה מועצת העיר אילת לדיון חירום באוהל המחאה שבחזית שדה דב. המועצה דורשת מראש הממשלה לקדם את הצעת החוק של סמוטריץ', ותוך שלוש שנים למצוא עבור העיר חלופות תחבורתיות. ראש העיר, מאיר יצחק הלוי, אמר כי "מדובר שעת צרה אמיתית. לסגור את שדה דב זה להמיט כליה על אילת". סטס דינקין, סגן ראש העירייה, אמר כי "לצערנו, הממשלה מוציאה את העיר למכירה פומבית". 

חברי המועצה אישרו ללא התנגדויות את המשך המחאה בנושא. "ביום ראשון הקרוב נכבה את האורות באילת, וביום שני בבוקר נגיע לגדרות שליד השדה ונקשור עצמנו אליהן", מסרו חברי המועצה. 

שר התחבורה, בצלאל סמוטריץ'
שר התחבורה, בצלאל סמוטריץ'צילום: נעם ריבקין פנטון /

ראשי סניף הליכוד באילת, ברוך קבלו ועיוש אלמליח, פנו מוקדם יותר לכל שרי המפלגה. "בשנים האחרונות, ובעיקר בשבועות האחרונים, העיר אילת נאבקת על חייה בעקבות החלטת הממשלה לסגור את שדה דב, שמשמש כעורק חיים וכתחנה המרכזית של אילת ותושביה. תמוה שבזמן שהעיר מדממת אתם בוחרים לא להשמיע קול ולהסתתר במקלט ברחוב בלפור", הם כתבו.

עוד הוסיפו: "שתיקתכם חמורה, במיוחד כאשר אנחנו יודעים כי אתם מתנגדים לסגירת השדה. כעת, בזמן שאתם ממתינים לקבל תפקיד של שר, אתם בוחרים להעלם מתחת לרדאר התקשורתי ולזנוח את העיר שמחצית מבוחריה הצביעו עבור הליכוד. אנחנו מצפים כי תפנו לראש הממשלה בדרישה לשנות את החלטתו. לא נוכל לעבור לסדר היום במקרה שבו תמיכתכם לא תשמע. היום הוא יום הדין של אילת".

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ