"צינור החמצן של אילת": תושבי העיר הפגינו מול מעון רה"מ נגד סגירת שדה דב

מאות תושבי אילת הפגינו בירושלים נגד סגירת שדה דב הצפויה בחודש הבא ■ בחמישי הקרוב המאבק יגיע לוועדת הכספים של הכנסת

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הפגנה נגד סגירת שדה דב מול מעון רה"מ
הפגנה נגד סגירת שדה דב מול מעון רה"מ בירושליםצילום: אמיל סלמן

מאות תושבי אילת יצאו היום (ב') באוטובוסים מאורגנים מטעם מטה המאבק בסגירת שדה דב מהעיר הדרומית לכיוון ירושלים, והפגינו סמוך למעונו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו. המפגינים קראו לו למנוע את סגירת שדה דב ב-1 ביולי. מבחינתם מדובר בסגירת צינור החמצן לאילת שיוביל בין היתר לקריסת התיירות בעיר. בין הנואמים בהפגנה היו ראש עיריית אילת, מאיר יצחק הלוי, יו"ר מועצה אזורית חבל אילות, ד"ר חנן גינת, מנהל בית חולים יוספטל - ד״ר אלדר ברקוביץ. זה טוען כי רבים מהרופאים שטסים לבית החולים כיום משדה דב, יסרבו להגיע אם יידרשו לטוס דרך נתב"ג. להפגנה הצטרפו חברי הכנסת בצלאל סמוטריץ', קארין אלהרר ואבי ניסנקורן.

הפגנה נגד סגירת שדה דב מול מעון רה"מ בירושלים
הפגנה נגד סגירת שדה דב מול מעון רה"מ בירושליםצילום: אמיל סלמן

בתוך כך הודיעה ועדת הכספים הזמנית של הכנסת, בראשות ח"כ משה גפני, כי תערוך ביום חמישי ישיבה בנושא הסכנה של סגירת שדה התעופה שדה דב וההשלכות על העיר אילת.

במקביל העביר אתמול ראש עיריית תל אביב-יפו, רון חולדאי, מכתב לנתניהו וטען כי המשך פעילות שדה דב לא יפגע בעבודות הרכבת הקלה באזור: "חלופת השלביות, שלפיה העבודות על רובע שדה דב יחלו מהחלק המזרחי והשדה ימשיך לפעול עוד כמה שנים לפחות, לא תגרום לאף קושי בביצוע העבודות על הקו הירוק של הרכבת הקלה", כתב חולדאי.

הפגנה נגד סגירת שדה דב מול מעון רה"מ בירושלים
הפגנה נגד סגירת שדה דב מול מעון רה"מ בירושליםצילום: אמיל סלמן

פנייה זו מגיעה כמענה למכתב שנחשף ב-TheMarker כי לאחרונה ביקשה נת"ע מרשות מקרקעי ישראל (רמ"י) לוודא שהיא יכולה להתחיל באופן מיידי את העבודות על הקו הירוק של הרכבת הקלה, וביצוע עבודות קידוח בשטחי שדה התעופה כבר ב-2 ביולי. בכירים ברמ"י דוחים את עמדת חולדאי וטוענים כי תוואי אבן גבירול הוא הכדאי והמועדף תכנונית וכי התוואי החלופי ברחוב לוי אשכול הוא חלופה נחותה, בין היתר לאור העובדה שבדיקות הקרקע נדרשות להיעשות על שטחי השדה כבר בשבועות הקרובים, כדי שלא ייווצרו עיכובים בהפקת היתרים והנחת תשתיות לעבודות העתידיות.

הפגנה נגד סגירת שדה דב מול מעון רה"מ בירושלים
הפגנה נגד סגירת שדה דב מול מעון רה"מ בירושליםצילום: אמיל סלמן

חמשת מנהלי הגוש הגדול פרסמו מכתב גלוי ונוקב ששלחו אל יצחק הלוי בו כתבו כי "הניסיון למצוא תירוץ ביטחוני להמשך הפעלת שדה דב קרס, כשהתברר כי מערכת הביטחון לא רק שאינה רואה בהמשך פעילותו צורך, אלא רואה בכך פגיעה בביטחון המדינה".

עוד נכתב: "ניהלת מאבק למען תושביך, אך הוא תם. האחריות והמנהיגות מחייבים כי תדאג לתושביך ולא תנהל מאבק עקר תוך הטלת רפש לכל עבר ועשיית דמוניזציה לסגירתו של שדה דב. בחרת את הבחירות שלך. אתה הוא שלחצת, קידמת ובירכת על הוצאת השדה מאילת, הגם שהמשמעות עבור אילת היתה כתובה על הקיר. אתה הוא שבחרת להציג את מצוקת חולי אילת הנוסעים לטיפולים באזור המרכז במקום להילחם עד חורמה על זכותם של תושביך לרפואה טובה בעירם. זו המלחמה הנכונה ולא תנאי ההגעה של חולים אלה למרכז. זה הזמן למנהיגות אמיתית".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker