למרות הביקורת - משרד התיירות ימשיך לסבסד טיסות לאילת גם בחורף הקרוב

המשרד ספג ביקורת בשל הטענה שרבים מהנוחתים הם ישראלים, או תיירים שממשיכים מהשדה ישר לירדן או למצרים ■ ההחלטה להמשיך את הסבסוד התקבלה לאחר שעיריית אילת והמלונאים התחייבו לממן אירועי תיירות בעיר

רינה רוזנברג קנדל
רינה רוזנברג קנדל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
שדה התעופה רמון
שדה התעופה רמוןצילום: RONEN ZVULUN/רויטרס

משרד התיירות החליט להמשיך עם נוהל סבסוד הטיסות לשדה התעופה רמון שליד אילת גם בחורף 2020-2019. זאת לאחר שהמלונאים, יחד עם עיריית אילת, הסכימו לממן מכיסם, בסכום שלא נמסר, אירועים באילת - ובכך לסייע בשיווק העיר לתיירים.

משרד התיירות ספג בשנה האחרונה ביקורת על סבסוד טיסות מאירופה לאילת, בעקבות הטענה שרבים מהנוסעים שנחתו בחורף האחרון בשדה התעופה עובדה היו בכלל ישראלים או תיירים שחצו את הגבול למצרים או לירדן לאחר הנחיתה. בעקבות הביקורת איים אמיר הלוי, מנכ"ל המשרד, כי אם לא יזכה לשיתוף פעולה מצד עיריית אילת והתאחדות המלונות בעיר לצורך שדרוג המוצר התיירות באילת - הנוהל יבוטל.

שדה תעופה רמון 2019
שדה תעופה רמון 2019צילום: אייל טואג

"החלטנו שאנחנו ממשיכים את הנוהל בשנה הקריטית הזו, כששדה דב הולך להיסגר, בתקווה שכולם ייכנסו מתחת לאלונקה - לרבות רשות שדות התעופה, המלונאים והעירייה - ויעזרו לשפר את המוצר של אילת" אומר הלוי. "שר התיירות הבא יצטרך להחליט האם הנוהל ימשיך גם בחורף שלאחר מכן. נפגשתי עם אנשי הנהלה של חברת התעופה וויז אייר, והם מאוד התלהבו מהפוטנציאל של התיירות המדברית. אני מקווה שעם הדגש של גורמי התיירות באילת על פעילויות שרלוונטיות לתיירות מחו"ל ולא רק לתיירות הישראלית, נייצר מוצר יותר אטרקטיבי, שיגרום לחברות התעופה להמשיך לטוס לרמון - לא רק בזכות התמריץ".

במסגרת נוהל הסבסוד שקבע משרד התיירות ב-2015, בשל הירידה המסיבית בתיירות הנכנסת אחרי מבצע צוק איתן, חברות התעופה מקבלות 60 יורו עבור כל נוסע שנוחת בשדה התעופה עובדה בחורף (אוקטובר עד אפריל). עד עונת החורף האחרונה שילם משרד התיירות רק חלק מהסכום, 45 יורו, ואילו התאחדות המלונות באילת מימנה את 15 היורו הנוספים, אך מהשנה פסק הסבסוד מטעם המלונאים, ואת כל הסכום מממנת המדינה. בחורף 2018-2017 שילם המשרד לחברות התעופה הזרות 8.27 מיליון יורו בסך הכל.

החברה הראשונה שהודיעה כי היא מתכוונת לממש את הנוהל גם בחורף הבא היא חברת וויז אייר, שתרחיב את פעילותה מאירופה לאילת בחורף הבא מ-14 טיסות שבועיות ל-16 טיסות. היום הודיעה החברה על פתיחת קו אילת-וילנה. בשל הגדלת מספר הטיסות השבועיות היא זכאית לבונוס של 10% בסבסוד, כך שהיא צפויה לקבל ממשרד התיירות מענק של 66 יורו עבור כל נוסע שינחת ברמון - ישראלי או תייר.

מטוס איירבוס של חברת וויז אייר
מטוס איירבוס של חברת וויז איירצילום: בלומברג

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker