ארקיע לרש"ת: ההודעה על פינוי שדה דב ביולי נעשתה ללא סמכות

ארקיע טוענת כי אין תוקף משפטי למכתבו של מנכ"ל שדה דב, שבו ציין כי על חברות תעופה להיערך לפינוי השדה בראשון ביולי ■ רשות שדות התעופה: "ארקיע גוררת את רגליה תוך הפרת החלטות ממשלה ובג"ץ נתב"ג"

רינה רוזנברג קנדל
רינה רוזנברג קנדל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מטוס של ארקיע
מטוס של ארקיעצילום: איירבס

ארקיע הגיבה היום (ג') למכתבו של מנכ"ל שדה דב, עודד אזולאי, משבוע שעבר, שבו הודיע לחברות הפועלות בשדה התעופה כי עליהן להתכונן לפינוי, שכן הפעילות התעופתית האזרחית בו תיפסק ב-1 ביולי 2019. לטענת ארקיע, ההודעה נשלחה ללא סמכות, ולפני שהתמלאו התנאים הנדרשים בחוק שדה דב.

בשבוע שעבר כתב אזולאי כי על חברות התעופה המסחריות, ארקיע, ישראייר, עיט וטמיר תעופה, וכל חברה נוספת הפועלת מטעמן, להיערך ללא דיחוי להעתקת פעילותן. ארקיע טוענת, באמצעות משרד עורכי דין בלטר, גוט, אלוני ושות', כי בהתאם לתיקון מספר 1 לחוק שדה דב, הוטל על שר הביטחון לבחון מחדש את מועד הפסקת התעופה הצבאית.

עוד נטען כי מאחר שחוק שדה דב קובע כי שדה התעופה ימשיך להיות פעיל עבור חברות אזרחיות ורשות שדות התעופה (רש"ת) תמשיך לספק בו שירותים, כל עוד הוא מספק שירותים בתחום התעופה הצבאית, הודעת רש"ת ניתנה מוקדם מדי וללא סמכות. "למיטב ידיעתנו, עד למועד זה טרם נערכה בחינה של הודעת שר הביטחון. לפיכך, אין תוקף משפטי להודעתכם", טענו בארקיע.

במכתב לאזולאי טוענת ארקיע כי "בהתאם לתכלית החקיקה לא ניתן להורות על הפסקת פעילות שדה התעופה לפני בחינה מחודשת של הסוגיה, לאור הקושי בהחזרת המצב לקדמותו, ככל שיחליט שר הביטחון להודיע על מועד חלופי לסגירה לאחר בחינה מחודשת כמחוייב בחוק".

שדה דב
שדה דבצילום: עופר וקנין

"אילת נמצאת במצב חירום"

בארקיע ציינו כי "רש"ת הודתה במכתבים קודמים כי נתב"ג לא ערוך לקלוט את מלוא הפעילות של ארקיע בתחום התעופתי, התפעולי, והניהולי כפי שמבוצעת כיום משדה דב". עוד טוענת חברת התעופה כי קיימות בנתב"ג בעיות נוספות שאינן מאפשרות את העתקת הפעילות של ארקיע משדה דב, ובין היתר, בעיה הנוגעת לחניות המטוסים, היעדר חלונות זמן להמראות ולנחיתות, זמני הסעה ארוכים למסלולי ההמראה ולאחר נחיתה, קשיי נגישות מנתב"ג לגוש דן ולמרכזים הרפואיים המשמשים את תושבי אילת.

לטענת החברה, היו לא מעט מקרים שבהם רש"ת דרשה מארקיע להעביר טיסות מנתב"ג לשדה דב בגלל עומס בנתב"ג, במיוחד בתקופת החגים. "מנתונים שנמסרו לנו עולה כי ב-2018 התנועה הממוצעת משדה דב עמדה על כ-40 תנועות של מטוסים מסחריים ביום בממוצע, לא כולל טיסות צבאיות או מסוקים אזרחיים", כך במכתב.

מטה המאבק נגד סגירת שדה דב הודיע אתמול כי ביום חמישי הקרוב יחליט על היום בו תיסגר אילת כמחאה. ראש עיריית אילת, מאיר יצחק הלוי, הודיע לראש הממשלה, בנימין נתניהו, כי "אנו נאלצים בצער גדול להודיע על הכנסת העיר אילת למצב חירום עד לסגירתה המוחלטת".

מרש"ת נמסר בתגובה: "הרשות הודיעה לחברות הפועלות בשדה דב על הפסקת הפעילות האזרחית בראשון ביולי 2019 כמתחייב על פי דין. רש"ת דוחה את טענות ארקיע בדבר היעדר מוכנות נתב"ג לקליטת הפעילות של החברה, שאין בהן כדי למחזר טענות ישנות חסרות כל בסיס, בהתחשב בעובדה כי כבר ב-2016 אישר בג"ץ כי נתב"ג ערוך ומוכן לקליטת הפעילות. בניגוד לחברת ישראייר, חברת ארקיע, מטעמים השמורים עמה, אינה משתפת פעולה במשך שנים, גוררת את רגליה תוך הפרת החלטות ממשלה ובג"ץ, ונמנעת מהשלמת הפעולות הנדרשות להעתקת הפעילות של ארקיע לנמל התעופה בן גוריון".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker