מי היחידים שהורשו לטוס מעל חתונתה של בר רפאלי ולמה?

מטוס קל ומסוק של חברות תעופה פרטיות בלבד קיבלו אישור לטוס בשמי החתונה; טייסים פרטיים שהיו בנתיבי טיסה וביקשו ולהיכנס לאזור סורבו על ידי הבקרה והפיקוח

זוהר בלומנקרנץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
זוהר בלומנקרנץ

מטוס קל ומסוק פרטיים - של חברת איה תעופה ושל חברת ארד תעופה - היו היחידים שהורשו אתמול (ה') לטוס מעל חתונתה של בר רפאלי. טייסים פרטיים אחרים אשר היו בנתיב הטיסה וביקשו לסטות ממנו ולהגיע לאזור סורבו על ידי הפיקוח והבקרה האווירית - כך עלה מבדיקה שהשלים TheMarker.

שתי חברות התעופה שכן אושרו להיכנס לשטח הסגור - לבד מכלי הטיס של חברת עדן תעופה שהיתה במקור הבלעדית לטיסות בשמי האירוע - קיבלו אישור על כך מראש, בהתאם לדרישת ההוראה של מודיעין טיס.

מאבטחים מחוץ לחתונה של בר רפאלי ביערות הכרמל, אמשצילום: רמי שלוש

האישורים שקיבלו שתי חברות התעופה לטוס בשמי החתונה היו אף הם מוקצבים בזמן קצר בלבד של רבע שעה. איסור הטיסה בלא קבלת אישור מראש באזור פג הלילה בשעה שתיים אחרי חצות.

בענף התעופה העריכו היום כי לעימות החזיתי בין שר התחבורה, ישראל כ"ץ, למנהל רשות התעופה האזרחית (רת"א), יואל פלדשו, בנושא השמיים הסגורים מעל החתונה, יהיו השלכות לגבי עבודתם המשותפת של שתי הלשכות אחרי החגים.

לדברי גורמים מקצועיים, מנהל רת"א לא נכנע בסופו של דבר להוראתו של שר התחבורה לפתוח את השמיים לכל הטיסות, אלא השאיר אותם למעשה סגורים והתנה כניסה לאזור בקבלת אישור מראש של מודיעין טיס.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker