החתונה של בר רפאלי: "מה יקרה אם 20 טייסים יבקשו לחוג באוויר"?

שר התחבורה איים לפטר את מנהל רת"א והודיע כי החלטתו הסופית היא להשאיר את השמים פתוחים מעל החתונה. בפועל, השמים סגורים ■ "זה הפך מעניין מקצועי לעניין פוליטי, מי ימצמץ ראשון", אומרים טייסים

זוהר בלומנקרנץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
זוהר בלומנקרנץ

בענף התעופה מותחים היום (ה') ביקורת על נוסח ההודעה המתקנת החדשה לגבי אישור הטיסות מעל חתונתה של בר רפאלי וטוענים כי היא מנציחה את סגירת המרחב, על אף איומי שר התחבורה, ישראל כ"ץ, כי יעביר את מנהל רת"א, יואל פלדשו, מתפקידו באם השמיים יהיו סגורים לטיסות.

אתמול בחצות נחשף כאן נוסח ההודעה המתקנת החדשה אשר משאיר למעשה את האזור סגור לפעילות של טייסים פרטים, ורק התנה קבלת אישור לא בתיאום עם חברת עדן תעופה – בעלת הבלעדיות לצילומי החתונה - אלא באישור מודיעין טייס. הודעה זו היא האקטואלית והאחרונה לפני החתונה הערב.

ישראל כ"ץצילום: אורן נחשון

"ההודעה המתקנת החדשה היא זריית חול בעיני הציבור. האזור נשאר סגור לתנועה, לבד מהחברה הפרטית שנשכרה לצלם את האירוע. הטייסים הפרטיים יוכלו אמנם להגיש בקשה מראש לטוס באזור, אך מה יקרה אם לדוגמא 20 טייסים יבקשו לחוג באוויר בזמן החתונה? האם פקיד המבצעים באותה נקודת זמן, יוכל לבחון את תוכניות הטיסה ולאשרם? למי יאשר לטוס ומתי?" אמרו הבוקר ל-TheMarker טייסים פרטיים.

לדבריהם, על פי חוק הטייס ניתן בתעופה הפנים ארצית להגיש 60 דקות מזמן הטיסה המבוקש את המתווה והבקשה לטוס. "מה ייקרה למשל אם בשעה 18.00 בערב תוגש בקשה של טייס פרטי לטוס מעל החופה? האם באמת שעה אחר כך הוא יוכל להיות באוויר?" לדבריהם, "מדובר במלחמת כיפוף ידיים מיותרת בין שר התחבורה למנהל רת"א. לא כך יש לנהל את התעופה האזרחית בישראל. זה הפך מעניין מקצועי לעניין פוליטי, מי ימצמץ ראשון. בענף התעופה מבינים כי כל תהליך קבלת ההחלטות לא היה שקוף בחלקו, לא מקצועי ודחיפת ידיים של כל מיני גורמים".

להערכתם, אפשר וברגע האחרון ייצא עוד היום נוסח הודעה (נוטם) מתוקן חדש נוסף אשר יאפשר את פתיחת השמים, עפ"י דרישת שר התחבורה, לכל כלי הטייס מעל שמי החתונה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker