זוהר בלומנקרנץ

שדה התעופה של אילת ימשיך לפעול כרגיל עד להפעלתו של שדה התעופה החדש בתמנע, וכל תוכניות הבנייה שמתוכננות להיבנות סביבו יוקפאו -  כך עולה מפסק דין של בג"ץ, שנתן תוקף להסכמות אליהן הגיעו רשות שדות התעופה, שעתרה לבג"צ, והמועצה הארצית לתכנון ובנייה שהתנגדה להקפאת התוכניות.

מדובר במגבלות הבנייה לגובה כפי שהן קבועות בתמ"א 15 שנועדו לאפשר את מסלול ההמראה והנחיתה בשדות תעופה. על פי ההחלטה, מגבלות אלה ימשיכו לחול באזור שדה התעופה של אילת עד להפעלתו המלאה של שדה התעופה בתמנע. משמעות הדבר היא, כי תוכניות הפיתוח באזור שדה התעופה וסביבתו יוקפאו לשנים הקרובות.

באמצעות עוה"ד שחר בן-עמי ורותם ארביב-קופלניקוב ממשרד שרקון בן-עמי, אשר ושות', טענה רש"ת בעתירתה כי יש לבטל את החלטתה של המועצה הארצית לתכנון ובנייה להסרת סימון שדה התעופה באילת מתמ"א 15. לטענת רש"ת, תמ"א 15 מהווה את הבסיס התכנוני החוקי מכוחו פועל השדה והיא מגבילה את הבנייה הסמוכה לשדה.

לטענת רש"ת, בהחלטת המועצה הארצית נפלו פגמים מהותיים, והחוק לא מקנה למועצה כל סמכות לבטל סימון של שדה תעופה פעיל וקיים בדרגה 2. הדרך החוקית לעשות כן הינה אך ורק בייזום תיקון לתמ"א 15 - תיקון הדורש את אישור הממשלה.

המועצה הארצית טענה, כי כל עוד שדה התעופה באילת יישאר מסומן בתמ"א, לא ניתן יהיה להפקיד תוכניות לפיתוח העיר אילת, ובמיוחד לקדם את התוכנית (109/101/02/2) המציעה תכנון לקרקע עליה בנוי השדה ונמצאת בלב העיר.

נוכח הצורך הקיים בהמשך קיום מגבלות הבנייה בתחום שדה"ת באילת ובקרקעות הסמוכות לו עד לסגירתו המלאה, קבע ביהמ"ש כי על רשויות התכנון להבטיח את המשך קיום המגבלות כל עוד הינן נדרשות וזאת למרות החלטת המועצה הארצית לתכנון ובנייה מיום 4.בנובמבר 2014. לפיכך, המדינה הסכימה להמשיך ולקיים את כלל המגבלות הנדרשות עד להפעלתו המלאה של השדה בתמנע.

שדה התעופה העתידי בתמנעצילום: הדמיה: מן שנער אדריכלים

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker