"הפסקת הטיסות של אמריקן איירליינס לפילדפיה עשויה לייקר את הטיסות לארה"ב"

מנכ"ל משרד התחבורה: הפסקת הטיסות – פגיעה בצרכן הישראלי ברמת השרות ומחיר כרטיסי הטיסה ■ במשרד החוץ חוששים כי היות ומדובר בחברה פרטית, יהיה קשה למדינת ישראל להתערב בהחלטותיה המסחריות

זוהר בלומנקרנץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
זוהר בלומנקרנץ

ישראל מפעילה בימים האחרונים מאמצים מול ארה"ב למניעת סגירת הקו של אמריקן איירליינס מינואר 2016. משרד התחבורה פנה למשרד החוץ בבקשה לנקוט בצעדים מעשיים בנושא.

מנכ"ל משרד התחבורה, עוזי יצחקי אמר היום (ג') ל-TheMarker: "פניתי למנכ"ל משרד החוץ שיפעל במישור המדיני, בנוסף לצעדים שלנו, כדי לנסות ולמנוע את הפסקת הטיסות של חברת התעופה אמריקן איירליינס בישראל. אנו רואים בחומרה רבה את ההכרזה על סגירת הקו מפילדלפיה לנתב"ג וממנו, במיוחד מההיבט של פגיעה בצרכן הישראלי".

בלומברג

לדבריו, "פעילותה של חברת אמריקן איירליינס הייתה מבורכת בכל הנוגע לריסון והפחתת מחיר כרטיסי הטיסה. אנו מודעים, כי מדובר בחברת תעופה פרטית, אך אנו מסתכלים בעין של הצרכן הישראלי. סגירת הקו תיצור פגיעה ברמת השירות ומחיר כרטיסי הטיסה. חברות תעופה אחרות עלולות לנצל את המצב ואנו ננסה למנוע זאת".

לדברי מנכ"ל משרד התחבורה, פילדלפיה שימשה "האב" (Hub)  – שדה תעופה אם לטיסות המשך מישראל דרכה לשורת יעדים בארה"ב. מחיר כרטיסי הטיסה דרך יעד זה באמצעות חברת התעופה אמריקן איירליינס היו לדבריו זולים יותר מאשר טיסות אשר שילבו חברות תעופה זרות אחרות עם חברות תעופה ישראליות.

במשרד החוץ אמרו בתשובה, כי מדובר בחברת תעופה פרטית אשר למדינת ישראל יקשה להתערב בהחלטותיה המסחריות. אף על פי כן , ייראו מה ניתן יהיה לעשות בנושא.

חברת התעופה אמריקן איירליינס הודיעה כי תפסיק את טיסותיה לישראל בגלל "סיבות מסחריות". בענף התעופה העריכו, כי מעבר לכך המהלך קשור לחברותה של חברת התעופה בברית אסטרטגית ואן וורלד, בה חברות אף חברות תעופה ערביות.

הטיסה האחרונה בקו מפילדלפיה לנתב"ג תתקיים ב-4 לינואר 2016 והטיסה האחרונה מנתב"ג לפילדלפיה תתקיים למחרת ב-5 לינואר.

לפי נתוני רשות שדות התעופה (רש"ת) מאז תחילת 2015 טסו עם החברה 95 אלף נוסעים הלוך ושוב לארה"ב, עלייה של 2.74% לעומת ינואר-יולי 2014.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker