תביעה: למה התעלפו חמש נוסעות בטיסה מספרד לישראל?

חמש נשים הגישו תביעה נגד חברת התעופה הספרדית לאחר שהריחו "ריח חריף ומתוק" בטיסה וחשו ברע

זוהר בלומנקרנץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
זוהר בלומנקרנץ

חמש נוסעות מישראל אשר חשו ברע והתעלפו בטיסה של חברת התעופה אייר אירופה מברצלונה לנתב"ג תובעות פיצוי כספי מהחברה הספרדית. ל-TheMarker נודע היום (ה) כי מתביעה שהגישו החמש באמצעות עו"ד אשר רוטבאום לבית משפט השלום בת"א עולה, כי הן נזקקו לטיפול רפואי ואשפוז לאחר שנחתו בישראל וכי החברה לא דיווחה כנדרש על התקרית למשרד חוקר תאונות אוויריות ראשי במשרד התחבורה.

האירוע התרחש, על פי כתב התביעה, כתב התביעה  ב-12 למארס בטיסה מספר 433 מברצלונה לנתב"ג. כמחצית השעה לאחר ההמראה, "החל ריח חריף ומתוק להתפשט בחלל המטוס" אשר נחווה בעייני הנוסעות כדליפת גז שנפלטת מירכתי המזגן.

נחיתה בנתב"גצילום: עופר וקנין

"לפתע החלו התובעות להרגיש לא בטוב, כאשר לתחושת הערפול שהחלה להשתלט עליהן התלוו תחושות קשות כגון חולשה, בחילות, לחצים בחזה עד למצב שחלקן אף איבדו לסירוגין את הכרתן במהלך הטיסה", נאמר בכתב התביעה.

"אין צורך להכביר מילים בכדי לתאר את תחושת הלחץ, חוסר האונים והחרדה שאפפו את הנוסעות לאורך הטיסה עד למועד הנחיתה בנתב"ג", המשיך ונכתב בתביעה.

לטענת הנוסעות, על אף מצבן, "הטייס לא פעל להנחית את המטוס ביעד ביניים כלשהי על מנת להעניק את הטיפול הרפואי הנדרש". כמו כן, אנשי צוות האוויר "לא עשו כל ניסיון בסיסי לכרוז לרופא לצורך הגשת עזרה ראשונה לנוסעות אשר היו במצוקה".

עפ"י כתב התביעה, בניגוד לחוק אף לא דווח מייד עם הנחיתה כנדרש על אירוע הבטיחות לחוקר תאונות אוויריות ראשי במשרד התחבורה והמטוס שב והמריא לאחר כשעה לאחר הנחיתה בנתב"ג ולא נשאר על לברר את מקור התקלה והאירוע.

התביעה מפרטת בהרחבה לגבי כל אחת מהנוסעות בנפרד את הנזק הנפשי והפיסי שנגרם להן, לאחר שפנו לבתי חולים. חלקן אושפז להשגחה וקיבלו תרופות רפואיות. התביעה דורשת פיצוי כספי בסך כולל של 32 אלף שקל על הנזקים אשר נגרמו לנוסעות.

לא הוגש עדיין כתב הגנה.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker