פתאל זכתה במכרז רשות שדות התעופה - ותקים טרמינל VIP בנתב"ג

הטרמינל החדש יתפרס על שטח של 1,300 מ"ר, ויוקם באולם הנוסעים הנכנסים בטרמינל 1 בנתב"ג - וישרת טיסות פרטיות, אורחים רשמיים ואנשי עסקים

רינה רוזנברג קנדל
רינה רוזנברג קנדל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רינה רוזנברג קנדל
רינה רוזנברג קנדל

חברת מלונות בשיתוף חברת ק.מ גלובל אחזקות זכתה במכרז רשות שדות התעופה (רש"ת) להקמת טרמינל פרטי לתעופה כללית , בעלות הקמה מוערכת של כ–15 מיליון שקל. הטרמינל החדש לתעופה כללית, בשטח של כ–1,300 מ"ר, יוקם באולם הנכנסים בטרמינל 1 בנתב"ג וישרת טיסות פרטיות, אורחים רשמיים, אנשי עסקים ועוד.

הטרמינל יכלול את כלל השירותים לנוסעים — כולל חדרי אירוח וחדר ישיבות, חנויות דיוטי פרי, מתחם המיועד לאנשי צוות האוויר, ביטחון, ביקורת גבולות ומעבר מהיר. הטרמינל לתעופה הכללית נועד לתת מענה הן לגידול בפעילות התעופתית בטיסות הפרטיות והן למתן שירותי אירוח לאורחים רמי דרג, והוא אמור לשדרג את השירות הניתן כיום לנוסעי התעופה הכללית.

לפי המכרז, הטרמינל החדש צריך לקום בתוך שנה וחצי, אך דוד פתאל, בעלי חברת המלונות פתאל, מעריך כי הוא ייפתח עוד קודם לכן, ובתוך שנה הוא ישרת את המגיעים בטיסות הפרטיות ואנשי העסקים. תקופת ההתקשרות של רש"ת עם פתאל תהיה לתשע שנים ממועד תחילת הפעילות.

פתאל מעריך כי צפויים לעבור בטרמינל כ–40 אלף איש, אך לפי נתוני רש"ת בנתב"ג מתחילת השנה ועד יולי עברו כ–10,000 איש בלבד בכ–3,000 טיסות פרטיות.

זכייתו של פתאל במכרז מביאה לסיומה התנהלות ארוכה שהתחילה עוד בפברואר 2006, אז הודיעה רש"ת על תכנונה להקים טרמינל מנהלים. המכרז המקורי להקמתו של הטרמינל פורסם כשנתיים לאחר מכן בינואר 2008, אולם רש"ת הקפיאה את התוכנית לאחר שורה של דחיות ושינויים בתנאי המכרז.

זו הכניסה הראשונה של פתאל לתחום שאינו מלונאות, אך לדבריו, "זה מאוד נושק למלונאות כי זה תיירות. אנחנו מתכוונים לבנות טרקלין שיכבד את המדינה ואת האח"מים שיגיעו. הדגש שלנו הוא על הפעלת הטרקלין, כי הבנייה היא לא בעיה, הוא יהיה במבנה קיים בטרמינל הישן, שאנחנו צריכים לבנות רק את הפנים שלו". "אנו נרגשים מהבשורה על הזכייה במכרז ונפעל ליישם בפרויקט זה את הידע והנכסים שצברנו בפרויקטים שביצענו עד היום בארץ ובחו"ל כדי להקים טרמינל מהטובים בעולם".

פתאל היא הרשת הגדולה בענף המלונאות בישראל, שמפעילה 35 בתי מלון, ו–65 בתי מלון ברחבי אירופה תחת המותג לאונרדו, בין היתר בספרד, שווייץ, בלגיה, אוסטריה, גרמניה ואנגליה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker