דרמה על המסלול: מטוס ישראייר הפסיק "ריצת המראה" - וביצע בלימת חירום על המסלול בנתב"ג

המטוס בלם בגלל תקלת פתע באחד משני המנועים ■ מדובר במטוס מדגם איירבוס A-320 והתקרית נמצאת בבדיקת חוקר תאונות אוויריות ראשי במשרד התחבורה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

מטוס נוסעים של ישראייר הפסיק "ריצת המראה" וביצע בלימת חירום על המסלול חרום בנתב"ג - בגלל תקלת פתע באחד משני המנועים.

ל–TheMarker נודע היום (ג') כי המטוס, מדגם איירבוס A-320, עמד להמריא לטבילסי, בירת גאורגיה. אירוע בטיחות הטיסה התרחש ב–23 ליולי, סמוך לשעה 21:00 ונמצא בבדיקת חוקר תאונות אוויריות ראשי במשרד התחבורה, עו"ד יצחק (רזצ'יק) רז. הנוסעים פונו מהמטוס בחזרה לטרמינל וטסו רק למחרת במטוס חלופי אחר, שחכרה חברת התעופה הישראלית מחברה אחרת בשם אסטרה.

מטוס ישראיירצילום: מוני שפיר

שלב ההמראה הוא קריטי, בדומה לנחיתה, מבחינת אירועי בטיחות טיסה והמסוכן ביותר. במקרה הזה, המטוס לא צבר עדיין את מלוא המהירות כדי להתנתק מהקרקע, ולכן צוות הטייסים יכול היה לבלום את המטוס. בלימת חירום היא עצירת פתע לא מתוכננת, לפני שהמטוס צבר מהירות קריטית להמראה – אשר לאחריה לא ניתן לבלום את המטוס מכיוון שגלגליו מתנתקים והוא מתחיל לטפס באוויר לגובה.

נוסעים שהיו על המטוס סיפרו כי במהלך ההמראה נשמע לפתע "בום", והמטוס בלם. לדבריהם, כוחות כיבוי אש הגיעו מיד למקום, והנוסעים הורדו מהמטוס והועברו לטרמינל.

מישראייר נמסר בתגובה: "במהלך ריצת המראה, כאשר המנועים מיוצבים להמראה, התקבלה התראה בלוח השעונים. הקברניט, מתוך דאגה לביטחון הנוסעים, החליט לעצור את המטוס ולהוריד את הנוסעים עד לבירור ההתראה.

"כחברה הדואגת בראש ובראשונה לבטיחות וביטחון הנוסעים ללא פשרות, החברה החליטה להטיס את הנוסעים בטיסה חלופית למחרת בבוקר, על גבי מטוס שהוחכר במיוחד ולא לעכב את הנוסעים עד להשמשת המטוס המקורי. מיותר לציין, כי המטוס כבר שמיש, בטוח לפי הסטנדרטים המחמירים ולא היה שום פיצוץ".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker