כמעט תאונה בנתב"ג: מטוס אל על הפסיק נחיתה בגלל מטוס שהתקרב לאותו מסלול

חוקר תאונות אוויריות ראשי במשרד התחבורה בודק את האירוע ■ נוסע: "היינו בשלב נחיתה מתקדם מאוד - כשלפתע המטוס שינה כיוון והמריא ליעד נוסף מעל הים" ■ אל על: "אין מדובר באירוע חריג"

זוהר בלומנקרנץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
זוהר בלומנקרנץ

מטוס נוסעים של אל על בטיסה LY358 מפרנקפורט נאלץ להפסיק את הנחיתה זמן קצר לפני הנגיעה במסלול עקב מטוס אחר שנסע על הקרקע לכיוון אותו מסלול נחיתה בנתב"ג. ל–TheMarker נודע היום (ב') כי התקרית התרחשה ביום שישי האחרון בשעות אחר הצהריים. חוקר תאונות אוויריות ראשי במשרד התחבורה, עו"ד יצחק (רזצ'יק) רז, בודק את האירוע החמור.

נוסע אשר היה על הטיסה סיפר כי "היינו בשלב נחיתה מתקדם מאוד. המטוס היה 200–300 מטר מעל הקרקע וכבר עברנו את מתחם UPS, בגישה לכיוון מערב. לפתע שינה המטוס את כיוונו והמריא ליעד נוסף מעל הים". לדברי הנוסע, "לדבר כזה יש הסבר אחד (כפי שאושר על ידי הטייס) — היה מטוס נוסף. בתור אחד שטס המון לצרכי עבודה אני חייב לציין, כי מניסיוני זה חריג ביותר לבטל נחיתה בשלב שכזה, בהינתן תנאי הראות הטובים שהתקיימו".

נחיתה בנתב"גצילום: עופר וקנין

מרשות שדות התעופה (רש"ת) נמסר בתגובה: "פקח טיסה הורה למטוס שהיה 'בפיינל' ללכת סביב, לאחר שמטוס אשר קיבלת הוראות הסעה למסלול 26 נכנס לאזור מוגן למטוסים הנוחתים על מסלול 30 (איזור בטיחות נוסף שאיננו מהווה סכנה למטוס בנחיתה). המטוס נשלח סביב במהלך קצר יחסית".

מאל על נמסר בתגובה כי "אין מדובר באירוע חריג. צוות המטוס פעל על פי הוראות מגדל הפיקוח בנתב"ג, כנהוג לקראת נחיתה במקרים כאלה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker