רעש המטוסים: "תושבי תל אביב-יפו ואור יהודה לא יזכו לשינה בכלל - בוודאי שלא לשינה רצופה" - תעופה - TheMarker
תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

רעש המטוסים: "תושבי תל אביב-יפו ואור יהודה לא יזכו לשינה בכלל - בוודאי שלא לשינה רצופה"

ל-TheMarker נודע כי עיריות תל אביב-יפו ואור יהודה הגישו מסמך התנגדות לתוכנית החדשה: התוכנית אבסורדית, מפלה לרעה ותפגע בתושבים ■ משרד התחבורה: בוחנים ההתייחסויות מתוך רצון לאזן בין צרכי התעופה לבין צרכי התושבים

10תגובות

המשנה לראש עיריית תל אביב-יפו, ארנון גלעדי, תוקף בחריפות את התוכנית החדשה של מנהל רשות התעופה האזרחית (רת"א) יואל פלדשו - לפיזור נחיתות הלילה של המטוסים בנתב"ג, וטוען כי היא מפלה לרעה את תושבי העיר לעומת תושבי המושבים באזור.

ל-TheMarker נודע היום (א') כי עיריות תל אביב-יפו ואור יהודה הגישו יחד מסמך התנגדות לתוכנית החדשה של רת"א שתפגע לטענתן במיוחד בתושביהן עקב רעש המטוסים בלילות. לפני שבוע היה המועד האחרון להגשת הסתייגויות הציבור בנושא.

"תגובת העירייה לתוכנית רת"א מדברת בעד עצמה. לא נסכים למתווה המוצע וניאבק בכל הדרכים האפשריות לשנותו. כל בר דעת מבין את האבסורד בהעדפת מאות משפחות בשני מושבים, על פני מאות אלפי תושבי ת"א-יפו ואור יהודה", אמר גלעדי.

מדובר בעדכון ושיפור תבנית התפעול המבצעי של נתב"ג, כך שתעמוד בהנחיות והמלצות וועדה ציבורית, "באופן שישקף את האיזון בחלוקת נטל הרעש", ממנו סובלים תושבים המתגוררים בטווח ההשפעה של נתב"ג.

מוטי מילרוד

"מדובר הלכה למעשה בלעג לרש"

במסמך ההתנגדות למנהל רת"א, יואל פלדשו, שהגיע ל-TheMarker טוענים מנכ"ל עיריית אור יהודה, בנצי אזאצי, ומנהל הרשות לתחבורה תנועה וחניה בעיריית תל אביב-יפו, אשר בן שושן, כי הסטת נחיתות המטוסים עד ל-23.00 בלילה למסלול 21 ועד ל-01.00 אחר חצות למסלול 30 "אינה פותרת את מהות הבעיה שהיא מניעת שינה מעשרות אלפי אנשים במשך כל לילה, כל הלילה, 24 שעות במשך 7 ימים בשבוע, 364 ימים בשנה (למעט יום כיפור).

"שכן, בהתאם לתוכנית החדשה, תושבי בארות יצחק יזכו לשינה רצופה כל יום החל מ-23.00 בלילה, תושבי כפר טרומן יזכו לשינה רצופה כל יום החל מ-01.00 אחר חצות ואילו תושבי תל אביב-יפו ואור יהודה לא יזכו לשינה בכלל, וודאי שלא לשינה רצופה. שכן עוד לפני שהם יירדמו ויכנסו לשנת הלילה העמוקה, יהא עליהם להתעורר מרעש המטוסים שיחוגו מעליהם באופן רציף עד לשעת הזריחה".

דהיינו, לטענת עיריית תל אביב-יפו ואור יהודה, "היעדר האיזון בחלוקת נטל הרעש בלילות נותר בעינו, מאחר וחלון הזמן שנקבע לנחיתות במסלול 12 (שהמטוסים אליו עוברים בשמי תל אביב ואור יהודה ז.ב.) מתרכז בשעות הליבה של הלילה ולפיכך שנתם של תושבי תל אביב ואור יהודה עדיין מופרעת. שכן, נחיתות בין השעות 22.00–23.00 אינן שקולות לנחיתות בשעה 01.00–05.50 שהן כאמור שעות הליבה של הלילה".

לפיכך, טוענים עוד באי הכוח של העיריות במסמך ההתנגדות, התוכנית החדשה, "מותירה על כנה את מפגע הרעש הישיר הנובע מנחיתות הלילה ובמהלך השבתות והחגים ממנו סובלים בעיקר 130 אלף תושבי דרום מזרח תל אביב ו-35 אלף תושבי אור יהודה ומקנה חסינות מוחלטת מפני 'מטרד הרעש' בלילה ל-1,700 תושבי בארות יצחק ומזור או ל-900 תושבים מכפר טרומן שסמוכים למסלול 30 ומבחינה זו מדובר הלכה למעשה בלעג לרש".

המסמך מפרט בהרחבה את הבסיס לקביעת תבנית התפעול המבצעית, תסקיר ההשפעה על הסביבה – מעמד מחייב, אי דיוקים בחלק מהנתונים שהובאו בדברי ההסבר לתוכנית החדשה של רת"א והשפעותיו הישירות של מטרד הרעש על בריאותם של הסובלים ממנו.

יח"צ

לסיכום, נכתב במסמך ההתנגדות של עיריות תל אביב-יפו ואור יהודה, כי "אין בכוונתנו לסגור מסלולים של המדינה ואף אין בכוונתנו להעביר את כל נחיתות הלילה בשבתות ובחגים למסלולים אחרים אלא למצות את האיזון ואת הצדק החלוקתי בפיזור הרעש".

ממשרד התחבורה נמסר בתגובה: "כחלק מתהליך עדכון תבנית התפעול המבצעי של נתב"ג, הועברה טיוטת החלטה לשינוי התבנית, להתייחסות התושבים המשפעים מהפעילות התעופתית בשדה התעופה. בימים אלה התקבלו התייחסויות התושבים. אלו נבחנות בכובד ראש, מתוך רצון לאזן בין צרכי התעופה לבין צרכי התושבים המתגוררים בסמיכות לנתב"ג.

הרשמה לניוזלטר

הירשמו עכשיו: עשרת הסיפורים החמים של היום ישירות למייל

ברצוני לקבל ניוזלטרים, מידע שיווקי והטבות


תגובות

דלג על התגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות

כתבות ראשיות באתר

כתבות שאולי פיספסתם