בדרך לאסון תעופה המוני |

פקחי טיסה קורסים מעייפות - ונאלצים לאייש מספר עמדות במקביל

פקח שהתריע על מצבו והיה מעורב באירוע בטיחות טיסה הושעה מתפקידו ■ ביה"ד האזורי לעבודה המליץ לקיים דיון נפרד בנושא ■ רש"ת: משמרות הפקחים כוללים זמני מנוחה

זוהר בלומנקרנץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
זוהר בלומנקרנץ

הושעה מתפקידו בגלל מעורבותו באירוע בטיחות טיסה בו חצה רכב את המסלול בזמן התקרבות לנחיתה של מטוס נוסעים בנתב"ג. פקח הטיסה סבל לטענתו מעייפות רבה בגלל הצבת יתר במגדל, על אף שהתריע לפני כן על הבעיה, פעמיים, בפני הממונים עליו - תמונת מצב חמורה זו של מחסור בפקחי טיסה שמשפיעה שלילית על הבטיחות, נחשפה אתמול בבית הדין האזורי לעבודה בת"א, בדיון שהתייחס דווקא למחסור בעובדי תפעול בנתב"ג.

האירוע התרחש ביום שישי לפני כשבועיים. פקח הטיסה היה בעמדה במגדל, לאחר שעבד במשך 8 ימים 6 משמרות. כשראה את סידור העבודה, לפני כן, התלונן בפני הממונים עליו על העומס הרב וביקש להפחית משמרת. הוא ביקש פעמיים ולא נענה.

מגדל הפיקוח החדש בנתב"גצילום: יעל אנגלהרט

באותו יום פרצה דליקה מזרחית לכביש 6. ארבעה מטוסי כיבוי היו באוויר ונתב"ג, בגלל קרבתו לאירוע, הוצרך לעבור לתצורת פעולה שונה מהרגיל – מסלול נחיתה 21 מצפון לדרום והמראות על מסלול 26. תצורה כזו דורשת ברגיל יותר כ"א, אך לרוע מזלו של הפקח הוא נאלץ לעבוד על כמה עמדות. בתוך כך אישר לרכב לחצות את המסלול, על אף שמטוס נוסעים היה בתהליך נחיתה עליו. לפתע התריעה המערכת במגדל הפיקוח על הסכנה הפוטנציאלית של אסון תעופה המוני. בעקבות האירוע, הושעה פקח הטיסה מהעבודה והורד מהמגדל. בימים אלה הוא עובר תהליך של הדרכה ומבחנים מחדש.

פקחי טיסה אמרו ל-TheMarker כי לא מדובר במקרה חד פעמי, אלא בבעיה של מחסור בפקחי טיסה במגדל נתב"ג. לדברי פקחי הטיסה, הם נאלצים לעבוד 240 שעות בחודש על אף שהמכסה היא 170 שעות בלבד. מצב כזה הוא בלתי נסבל לטענתם והוא פתח לטעויות אשר נובעות מעייפות יתר. הממונים על הנושא מודעים לדבריהם לסכנה הפוטנציאלית.

סגנית נשיאת בית הדין האזורי לעבודה בת"א, השופטת הדס יהלום, הופתעה מהנתונים אשר הציג בפניה פקח הטיסה המושעה והמליצה לצדדים שלא להרחיב בישיבה אתמול את הדיון בבעיית המחסור ועייפות הפקחים אלא להשאיר זאת לדיון אחר.

מרשות שדות התעופה (רש"ת) נמסר בתגובה כי "האירוע נמצא בחקירת החוקר הראשי והגורמים המוסמכים ברש"ת וטרם פורסמו ממצאי הבדיקה. בתאריך 12.6 בשעת אחר הצהריים זיהה פקח המגדל קונפליקט כאשר רכב fm (פולו מיי follow me) חצה את  מסלול 21. פקח המגדל אשר זיהה את הקונפליקט וידא שהרכב מפנה את המסלול במהירות והמשיך את גישת המטוס לנחיתה בטוחה. מערכת ה-asmgcs (המכ"מ הקרקעי) התריעה גם היא באופן מיידי לפקח. משמרת הפקחים כוללת שעות מנוחה מובנות במשמרת, זאת בכדי לשמר את עירנותם של פקחי הטיסה. דיווח כאמור הועבר מיידית לחוקר הראשי במשרד התחבורה ולגורמים המקצועיים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker