אלה עיקרי הסכם העבודה הקיבוצי החדש באל על

תוספת שכר בשיעור 3%, מענק בסך 3.5 מיליון דולר המותנה בגובה הרווחים ועזיבה של 50 עובדים בתנאים משופרים

זוהר בלומנקרנץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
זוהר בלומנקרנץ

עובדי חברת אל על יקבלו תוספת שכר בשיעור של 3% כחלק מהסכם העבודה הקיבוצי החדש – כך עולה מפרטי ההסכם החדש שהגיעו ל-TheMarker. ההסכם הושג בתום משא ומתן לילי ממושך בו השתתף יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקרן ונמצא בשלבי ניסוח סופיים אצל המשפטנים, כך שאפשר וייחתם כבר במהלך היום (ב').

תוספת השכר תשולם בצורה הדרגתית כאשר 2% ישולמו רטרואקטיווית מה-1 לינואר 2015 ואחוז נוסף מה-1 לאוקטובר השנה, קרי כבר עבור משכורת ספטמבר.

מטוס אל על בנתב"ג, לפני כחודשצילום: אוליבייה פיטוסי

50 עובדים יעזבו את החברה בתנאים משופרים. 35 מהעובדים אלה יהיו צריכים להיות ברשימה מוסכמת בין ההנהלה לנציגות העובדים. לגבי שמותיהם של 15 עובדים, במידה ויהיו חילוקי דעות לגביהם בין ההנהלה לנציגות העובדים, העניין יגיע לבוררות אצל יו"ר ההסתדרות. באשר ל-10 משמות העובדים שיצטרכו לעזוב, תהיה לנציגות העובדים זכות וטו.

בנוסף, יקבלו העובדים מענק כללי בסך 3.5 מיליון דולר במידה והחברה תרוויח ויותנה אף בגובה רווחיה. כך לדוגמא ייהנו העובדים מחצי אחוז במידה והרווח יהיה 10 מיליון דולר בשנה.

שרון בן-יצחק, יו"ר ועד עובדי אל על, אמר כי "הצלחנו להגיע להסכמות חשובות ומהותיות ולהתקדם לעבר חתימה על הסכם עבודה. מדובר באבן דרך משמעותית, המביאה לסיומה של תקופה ארוכה בה עובדים רבים נפגעו הן בתנאי השכר והם בתנאים הסוציאליים שלהם. כעת, לאחר שיח נמרץ עם השותפים למשא ומתן, עובדי אל על יוכלו ליהנות מעלייה הדרגתית בשכרם, עם חתימת ההסכם וכן השגנו הישג משמעותי בתנאי הפרישה המכובדים של עובדים המעוניינים בכך.

"הישג נוסף המעוגן בסעיפי ההסכם הינו הסכמה כוללת על גובה המענק לכלל עובדי החברה, בהתאם למדרגות הרווח השנתי של החברה. אנו נמשיך לשים כל העת לנגד עינינו את הרצון להביא לפיתרון סוגיות במחלוקת, למען עובדי אל על כולם. אנו פועלים בכל המשאבים העומדים לרשותנו, על מנת להמשיך לייצג את עובדי אל על ולשמור על כבודם וזכויותיהם".

בפגישה אתמול השתתפו נציגי ועד עובדי אל על, הנהלת חברת אל על, יו"ר הסתדרות העובדים, אבי ניסנקורן, יו"ר איגוד התחבורה, אבי אדרי, וכן עו"ד רועי בליטנטל. הפגישה, שנערכה במשרדי ההסתדרות בתל אביב, נמשכה שעות ארוכות במהלכן הצליחו הצדדים להגיע להסכמות בנוגע לסעיפים משמעותיים, הנוגעים לשכר העובדים, תנאי הפורשים ועוד.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker