סיבוב פרסה באוקיינוס |

דרמה בשמי אירופה: טיסת אל על לניו יורק חוזרת לנתב"ג לאחר 6 שעות באוויר

בעקבות תקלה באחד ממנועי המטוס, נאלצו הנוסעים לשהות 12 שעות באוויר לפני חזרתו של המטוס לנתב"ג בשעה 22:30 ■ אל על: יועברו לטיסות חלופיות. בטיחות הטיסה - ערך עליון

זוהר בלומנקרנץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
זוהר בלומנקרנץ

דרמה ישראלית בשמי אירופה: מטוס נוסעים של חברת אל על שהיה בדרכו מישראל לארה"ב נאלץ לכבות את אחד מארבעת מנועיו בגלל תקלה טכנית. קברניט המטוס החליט שלא לנחות נחיתת חרום והטיסה עושה דרכה חזרה ארצה וצפוייה לנחות בנתב"ג בשעה 22:30, זאת למרות שהמטוס היה כבר במחצית דרכו לניו יורק.

מדובר בטיסת אל על מספר 007 ועליה 340 נוסעים. המטוס מדגם בואינג 747-400 המריא בשעה 11.30 בבוקר מנתב"ג בדרכו לניו-יורק בארה"ב.

מחברת אל על נמסר, כי "עקב תקלה באחד מארבעת המנועים הוחלט להחזיר את המטוס לנחיתה בנתב"ג. המטוס נמצא כעת מעל אירופה וצפוי לנחות בשעות הערב נחיתה רגילה".

סיבוב הפרסה של מטוס אל עלצילום: planefinder.net

מבדיקת TheMarker עולה כי בכוונת אל על להעביר את הנוסעים ישירות אל טיסות היוצאות לניו יורק, כאשר חלק מהטיסות יבוצעו ככל הנראה על ידי חברות תעופה זרות.

בענף התעופה העריכו, כי ההחלטה להחזיר את המטוס ולא להנחיתו באירופה, נובעת לא רק משיקול בטיחות אלא משיקול מסחרי. שכן, נחיתת המטוס בחירום באירופה מצריכה הטסה של מנוע חליפי וכן, את הלנת הנוסעים במלונות עד השלמת הטיפול בתקלה. במקרה כזה אף היה צורך להשבית את המטוס ולהוציאו מלוח הטיסות הסדיר הקבוע של חברת התעופה.

מחברת אל על נמסר עוד, כי לאחר שישוב וינחת חזרה בנתב"ג, "הנוסעים יועברו לטיסות חלופיות. חברת אל על רואה בבטיחות הטיסה ערך עליון ואינה מתפשר בנושא קלה כחמורה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker