מטוס ישראייר עוכב בליסבון בעקבות סכסוך כספי

ישראייר חכרה מטוס מחברת תעופה זרה כדי להתמודד עם המשבר

זוהר בלומנקרנץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

שיבושים בטיסות חברת התעופה ישראייר היום (ג') ופגיעה בציבור הנוסעים, בגלל עיכוב במפתיע של מטוס מדגם איירבוס A-320 של החברה מאמש בליסבון עקב מחלוקת כספית עם חברת יורואטלניק.

מנהל השיווק והמכירות של ישראייר, גיל סתיו, אמר ל-TheMarker כי 65 מתוך 154 נוסעי המטוס, הוחזרו במהלך הלילה באמצעות חברת תעופה אחרת. שאר הנוסעים הועברו לבתי מלון וצפויים לשוב במהלך היום במטוס של חברת תעופה זרה אשר ישראייר חכרה.

במקביל, נעשים לדבריו צעדים משפטיים על מנת לשחרר בהקדם האפשרי את המטוס המעוכב בפורטוגל. זאת לאחר שקודם לכן ניסיונות של שגרירות ישראל בפורטוגל, שגרירות פורטוגל בישראל, קונסול הכבוד של פורטוגל בישראל וגורמים נוספים להביא לסיומה של הפרשה נדחו ע"י חברת יורואטלנטיק.

אל על ישראייר מטוסיםצילום: אלון רון

הסיבה לעיכוב המטוס הוא לדברי סתיו  מחלוקת משפטית בת שמונה שנים, המתנהלת בימים אלה בבית משפט בפורטוגל. זאת, סביב אספקת מטוס של חברת יורואטלנטיק  בו ביצעה ישראייר בזמנו טיסות לניו יורק. ישראייר נדרשת לשלם כשני מיליון דולר ליורואטלנטיק.

"ישראייר הפרישה את הסכום האמור בספריה עוד ב-2014 ואף נערכה  לנושא בהיבט תזרים המזומנים", נאמר בהודעה אשר פרסמה היום (ג') ישראייר. "הסיבה לעיכוב אינה חוב כספי תפעולי לרשויות שדה התעופה בליסבון או לספקיו", הבהירה חברת התעופה והדגישה, כי "בצעד אלים וללא התראה,שנועד לתפוס את הנוסעים כבני ערובה, עוכב המטוס בליסבון".

חברת ישראייר אף חכרה מטוס מדגם ATR מחברת ארקיע על מנת למלא את החסר בצי מטוסיה בגלל העיכוב בתעופה הפנים ארצית לאילת וממנה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker