פריצת דרך במו"מ על הסכם עבודה קיבוצי חדש באל על

אפשר שכבר ביממה הקרובה יחתמו הצדדים על טיוטת הסכם המבטיחה תוספת שכר של 3%

זוהר בלומנקרנץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
זוהר בלומנקרנץ

פריצת דרך במשא ומתן על חתימת הסכם עבודה קיבוצי חדש באל על. ל-TheMarker נודע היום (ד) כי אפשר שכבר ביממה הקרובה יחתמו ההנהלה, נציגות העובדים וההסתדרות, על טיוטת ההסכם אשר מבטיחה תוספת שכר של 3%.

יו"ר איגוד עובדי התחבורה בהסתדרות, אבי אדרי, נועד היום (ד') עם ההנהלה ובמקביל צפויה להתכנס ישיבה מיוחדת של נציגות העובדים כדי להשלים את האישור והחתימה על הסכם העבודה הקיבוצי החדש. בשלב זה, נותרה אבן מחלוקת אחת קשורה לדרישות הטייסים בנושא בוררות אך אפשר שגם זו תיפתר.

בואינג 737 של חברת אל עלצילום: אל על

פריצת הדרך במשא ומתן שנמשך למעלה משנה התאפשרה לאחר שנציגות העובדים וההסתדרות אישרו להעביר לוועד טייסים כספי נציגות עובדים לצורך פעילותם העצמאית, זאת בתמורה להצגת קבלות על הוצאותיהם. דרישה זו של הטייסים הייתה אחת מהתנאים שלהם להצטרף להסכם העבודה הקיבוצי החדש בחברה.  

עפ"י טיוטת הסכם העבודה, ייהנו העובדים מתוספת שכר של 3% והוא יהיה בתוקף עד 31 באוגוסט 2018. העובדים ייהנו עוד ממענק חתימה מיידי לאחר חתימת ההסכם בסך 3 מיליון דולר שיחולקו בין עובדי החברה, תוספת שכר של 3%, ב-1 לספטמבר 2015 ושוב בינואר 2015, שמותנית רווח כספי בשיעור שנקבע בין הצדדים לאורך שנות כל ההסכם ומקסימום עד 3% לכל תקופת ההסכם ובתנאי שהחברה תרוויח.

טיוטת ההסכם כוללת עוד סיום העסקת 50 עובדים במתווה של ההסכם מ-2008.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker