חברות התעופה הזרות נגד עמדות צ'ק אין אוטומטיות: "יגבירו את העומס"

החברות: "קהל הנוסעים הישראלי לא מורגל לשימוש בטכנולוגיה זו. התורים יועתקו לאזור אחר בנתב"ג"

זוהר בלומנקרנץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
זוהר בלומנקרנץ

מנהלי חברות תעופה זרות מותחים בקורת על תוכניתה של רשות שדות התעופה (רש"ת) להציף את הטרמינל "בקיוסקים" לצ'ק אין עצמאי של הנוסעים ומפקפקים ביעילותה לענות על בעיות העומס הצפויות בנתב"ג. ל-TheMarker נודע היום, כי מנהלי חברות התעופה, ייפגשו עם מנהל נתב"ג שמואל זכאי, בתחילת השבוע הקרוב (א') בעניין זה, לקראת יישומו של הפרויקט החדש מה-1 ליוני.

מדובר בתוכנית להציף את אולם היוצאים בטרמינל 3 "בקיוסקים" לשירות עצמאי של הנוסעים לחו"ל, על חשבון דלפקי חברות התעופה. המהלך נועד לייעל את תהליך הצ'ק אין ולענות על בעיית עומס הנוסעים אשר צפויה להחריף בעונת הקיץ עם כניסתן של חברות תעופה חדשות, הגדלת מספר הטיסות והיעדים, כחלק מיישומו של שלב נוסף בהסכם לפתיחת השמיים לתחרות עם האיחוד האירופי.

מנהלי חברות תעופה, שביקשו שלא להזדהות, הביעו ספק באשר ליעילותה של התוכנית כפתרון לגידול בתנועת הנוסעים בנתב"ג. "קהל הנוסעים הישראלי לא מורגל לשימוש בטכנולוגיה זו. הכוונה להכניס באחת מספר רב של 'קיוסקים' שגויה ולא תשיג את מטרתה. תורי הנוסעים יעברו מאלה שהיו לפני הבדיקות הביטחוניות אל מול מכונות הקיוסקים. אנו צפויים למחזות של עומס רב והשתרכות נוסעים עד למחוץ לשטח הטרמינל הקיץ", אמרו.

בידוק בנתב"ג. מסע הלילהצילום: דודו בכר

לדברי המנהלים, "יש לבצע את השינוי בהדרגה. יש כאן ניסיון לחקות נמלי תעופה אחרים, אך לא לוקחים בחשבון, כי הקהל בישראל הוא לא הקהל של אירופה. אנו חוששים לפגיעה ברמת השרות". הם המשיכו והביעו דאגה מצמצום דלפקי הנוסעים אשר יוקצו לחברות התעופה אשר כתוצאה מכך עלול להחריף עוד את הפגיעה ברמת השרות לציבור הנוסעים וליצור בעיות בשערי העלייה למטוסים.

מרשות שדות התעופה (רש"ת) לא התייחסו בתגובה לנושא.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker