ביהמ"ש: נחיתות המטוסים ימשיכו לעבור בשמי תל אביב

העתירה בעניין החלטת רשות שדות התעופה האזרחית בעניין נדונה בבית המשפט מזה כשנה ■ המשנה לראש עיריית תל אביב, ארנון גלעדי: "לאמץ את ההמלצות להפחתת נחיתות בלילה מעל שמי העיר"

זוהר בלומנקרנץ
זוהר בלומנקרנץ

מפלה ליישובים עוטפי נתב"ג בנושא נתיבי הנחיתה ורעש המטוסים: ל–TheMarker נודע כי בית המשפט המחוזי מרכז דחה את עתירת היישובים, ובהם תל אביב, נגד מתכונת ההפעלה החדשה של נתב"ג, שעליה החליט מנהל רשות התעופה האזרחית (רת"א) לשעבר, גיורא רום.

המשמעות המעשית היא כי השימוש במסלול הנחיתות החדש (21) יהיה עד 40% מסך הנחיתות, בהתאם ללוחות הזמנים שנקבעו, והמטוסים ימשיכו לחלוף בשמי תל אביב, כפר סבא, ראש העין, קיבוץ בארות יצחק ויישובים נוספים.

העתירה בעניין חוקיות החלטת רת"א להפעיל את מסלול 21 נדונה בבית המשפט המחוזי זה כשנה. היישובים הסמוכים למסלול טענו כי ההחלטה על הפעלתו התקבלה בחוסר סמכות, וכי 100% מנחיתות הלילה צריכות לעבור מעל תל אביב בלבד. עיריית תל אביב, לעומתם, טענה כי הפעלת המסלול היא חוקית לחלוטין, ויש לפזר את הנחיתות, ובמיוחד את נחיתות הלילה, בין המסלולים השונים באופן הוגן.

פסק הדין שניתן שלשום קבע כי החלטת רת"א להפעיל את מסלול 21 התקבלה בסמכות מלאה, והיא סבירה לחלוטין. בית המשפט ציין עוד כי לא ברור לו מדוע מבקשים היישובים העותרים לתת להם עדיפות בחלוקת הרעש על פני יישובים אחרים, כמו תל אביב ואור יהודה, שבהם גרים יותר תושבים באופן משמעותי.

המשנה לראש עיריית תל אביב, ארנון גלעדי, אמר אתמול כי "אני קורא לרת"א ולשר התחבורה לאמץ בהקדם האפשרי את המלצות הוועדה הציבורית בעניין הפחתת נחיתות בלילה מעל שמי ת"א, וחלוקת אותן נחיתות בין כלל המסלולים".

רום אמר כי "עוד בהיותי מנהל רת"א המלצתי לראשי הערים והיישובים לבזבז פחות מכספי הציבור על תביעות משפטיות ולבוא להידברות ישירה עם רת"א".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום