התפוצץ המו"מ על הסכם עבודה קיבוצי חדש באל על

נציגי העובדים דרשו תוספת שכר של 2%, ועוד תוספת על רווחים עתידיים בשיעור של 0.5% על כל שנת רווח של יותר מ–10 מיליון דולר במשך שלוש שנים

זוהר בלומנקרנץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
זוהר בלומנקרנץ

המו"מ על הסכם עבודה קיבוצי חדש באל על התפוצץ אתמול לפנות בוקר. המו"מ נמשך עד 04.00 בין ההנהלה, ההסתדרות ועובדי אל על. ארבע שעות בלבד אחר כך, הציג מנכ"ל אל על, דוד מימון, את הדו"חות הכספיים של החברה ל–2014, שבהם רשמה החברה הפסד של 28 מיליון דולר. ההסתדרות מאיימת על הכרזת סכסוך עבודה שתשבש את פעילות החברה.

ל–TheMarker נודע כי סלע המחלוקת שהביא להפסקת השיחות הוא גובה תוספת השכר לעובדים. נציגי העובדים דרשו תוספת שכר של 2%, ועוד תוספת על רווחים עתידיים בשיעור של 0.5% על כל שנת רווח של יותר מ–10 מיליון דולר במשך שלוש שנים. בתמורה היתה מוכנה נציגות עובדי החברה להסכים לצמצום מצבת כוח האדם ב–50 עובדים - חלקם בהליך של פרישה מרצון או פנסיה מוקדמת עם תשלומי פיצויים מוגדלים. ההנהלה הביעה התנגדות לתוספת השכר העתידית על רווחיה, ומוכנה היתה לתשלומי בונוס בלבד.

באוינג 777 של אל עלצילום: via Bloomberg News

יו"ר איגוד עובדי התחבורה בהסתדרות, אבי אדרי, אמר אתמול בתשובה ל–TheMarker, כי "המו"מ היה אינטנסיבי ופורה. היתה פריצת דרך, אך עדיין נותרה מחלוקת כלכלית הנוגעת לשאלה איך החברה מתגמלת את העובדים כשהיא מרוויחה".

מאל על נמסר בתגובה: "איננו מתייחסים לנושאים שקשורים לאנשינו בתקשורת".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker