נתניהו נלחץ מהביקורת על הסרטון: "התנצל בפני העובדים שנפגעו"

(עדכון) ראש הממשלה נפגש עם יו"ר ועד רשות שדות התעופה, הנמצא במקום ה-36 ברשימת הליכוד לכנסת, שמתח ביקורת על השוואת עובדים למחבלים

זוהר בלומנקרנץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
זוהר בלומנקרנץ

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, נפגש הערב עם יו"ר ועד עובדי רשות שדות התעופה (רש"ת), פנחס עידן, זאת על מנת ליישר עימו את ההדורים, בעקבות פרסום סרטון הליכוד שהשווה בין עובדי נמל ואנשי רשות השידור לבין פעילי חמאס. בתום המפגש, שהתקיים במעון ראש הממשלה, אמר עידן "כי ראש הממשלה התנצל בפני מי מהעובדים שנפגע מהסרטון". לדבריו, הפגישה התקיימה ברוח טובה ומתוך הבנה הדדית.

"בעקבות המכתב ששלחתי אתמול לראש הממשלה - מכתב שכתבי מדם לבי - הזמין אותי היום בנימין נתניהו ללשכתו. בשיחה טובה שהייתה בינינו נתניהו לקח אחריות על התוכן הלא ראוי שהועלה בסרטון. הוא התנצל בפני העובדים בישראל ובפני כל מי שנפגע מהתכנים בסרטון התעמולה. ביבי טען בפניי שלא היתה לו כל כוונה שהדברים יתפרשו כך. יחד עם זאת, הוא לא מתחמק מאחריות ומביע חרטה והתנצלות בפני כל מי שנפגע. הסרטון כמובן נגנז ולא יוקרן שוב", כך לדברי עידן.

סרטון הליכוד גרר ביקורת חריפה, בין השאר מצד עידן עצמו. עידן, שנמצא במקום ה-36 ברשימת הליכוד לכנסת, נחשב לאחד האנשים החזקים במרכז המפלגה. עם זאת, אתמול הוא רמז כי הוא עשוי שלא לתמוך במפלגה בבחירות הקרובות, זאת בעקבות הסרטון שפירסמה.

בנימין נתניהוצילום: אי־אף־פי

עידן שיגר אתמול מכתב לנתניהו ובו כתב: "זהו שפל חסר תקדים. כאיש הליכוד המייצג אלפי עובדים – אני מתבייש. המפלגה הפכה ציבור שלם לאויב. אני דורש ממך להתנצל באופן פומבי".

עידן התייחס לפרשה גם היום. "בלשכת ראש הממשלה ובמטה מבינים כי נעשתה טעות וכי צריך לתקן", אמר עידן. "ראש הממשלה בנימין נתניהו צריך לחפש דרך איך מתקנים את פליטה כזו, אם אפשר לקרוא לזה כך. אני בטוח כי נתניהו ימצא את הדרך לכך".

עידן הוסיף: "קבלתי הרבה מאוד שיחות טלפונים, הודעות אס-אם-אס ותמיכה. פנו אליי אנשים אף מהמטה של ראש הממשלה עצמו. לא יכול להיות שיעשו לנו נזקים כאלה. אני חוטף על הראש מהציבור על הקרנת הסרטון. לכן מצאתי לנכון לפנות אישית ולכתוב לראש הממשלה ולהביע את דעתי. מרוב שרוצים לחבק זה הופך לחיבוק דב. אני מבין שלא היתה כוונה וראש הממשלה לא ידע".

גם יו"ר האופוזיציה, יצחק (בוז'י) הרצוג, התייחס בצהריים לסרטון שהפיץ הליכוד. "על שנאת חינם חרב בית המקדש", כתב הרצוג בדף הפייסבוק שלו. "נתניהו מפלג את העם. הוא משסה ציבור בציבור, מכפיש קבוצות אוכלוסייה שלמות. מבלי להתבלבל הוא משווה בין עובדים למחבלים, ואנשי ביטחון שחושבים אחרת - לבוגדים. מדינת ישראל ראויה להנהגה אחרת".

פנחס עידןצילום: איליה מלניקוב

אתמול נחשף ב-TheMarker כי נתניהו הצליח לשכנע את יו"ר ועד העובדים במפעלי ים המלח, ארמונד לנקרי, שלא להשתתף ב"עצרת להחלפת השלטון" שהתקיימה במוצאי שבת בכיכר רבין תל אביב, בתמורה להבטחה שהממשלה תפעיל את מניית הזהב שיש לה בחברה ותתערב למניעת הפיטורים בחברת כימיקלים לישראל, שמפעלי ים המלח הם חלק ממנה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום