בעקבות סגירת שדה התעופה בהרצליה: טייסים פרטיים הפגינו מול ביתו של השר כץ

בניסיון למנוע את הסגירה, הפגינו עשרות טייסים פרטיים נגד המהלך ■ בשבוע שעבר הגישה עמותת משתמשי שדה התעופה בהרצליה עתירה לבג"ץ

זוהר בלומנקרנץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
זוהר בלומנקרנץ

עמותת משתמשי שדה התעופה בהרצליה מחריפה את המאבק נגד הסגירה המתוכננת של המתקן. חבריה הפגינו הערב (ב') מול ביתו של שר התחבורה, ישראל כץ, במושב כפר אחים הסמוך לקריית מלאכי, במחאה על סגירתו של שדה התעופה הרצליה ב-15 לאפריל השנה. בשבוע שעבר הוגשה עתירה לבג"ץ בניסיון למנוע את המהלך.

בהפגנה משתתפים גם עשרות טייסים פרטיים, מדריכי טיסה ובעלי מטוסים. במסגרת העתירה, מבקשים העותרים צו ביניים המורה לרשות שדות התעופה (רש"ת) שלא לפגוע בפעילות בשדה התעופה הרצליה עד להכרעה בעתיד השדה במועצה הארצית לתכנון ובנייה. השופט אורי שוהם הורה לתשעת המשיבים לעתירה ובהם משרד התחבורה ורשויות התעופה, להגיש את תגובתם עד ל-4 במארס.

האלוף (במיל') הרצל בודינגר, לשעבר מפקד חיל האוויר, נמנה על מגישי העתירה. הוא עמד בראש ועדה ציבורית לבחינת תוכניות האב לתעופה האזרחית. ההמלצה הרלוונטית ביותר של הוועדה, שאף קיבלה תוקף בהחלטת ממשלה מפברואר 2009, קובעת כי אין לצמצם פעילות בשדה תעופה קיים עד שלא קיימת לו חלופה הפועלת בפעילות מלאה. ועדת בודינגר המליצה על מנחת עין שמר כחלופה המתאימה לשדה התעופה הרצליה.

שדה התעופה הרצליהצילום: ניר קידר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker