מסמך פנימי באל על: נערכים לצמצם פעילות - בשל המצב הכספי והמשבר עם הטייסים

טייס בכיר: "ההנהלה מחפשת כל דרך לאיים על הטייסים" ■ אל על: "לא מתייחסים לתוכניות עתידיות"

זוהר בלומנקרנץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים3
זוהר בלומנקרנץ

חברת אל על החליטה להיערך לצמצום פעילות והקפאה של תוכניות לטווח ארוך, כדי להבטיח פעילות מבצעית סדירה לנוכח מצבה הכלכלי והמשבר ביחסי העבודה עם הטייסים - כך עולה ממסמך פנימי חדש של הנהלת שהגיע ביום ג' ל–TheMarker. העובדים, בעיקר הטייסים, מותחים ביקורת חריפה על המהלך, ורואים בו פוטנציאל לפגיעה בהם ובציבור הנוסעים.

על פי המסמך, שעליו חתום ראש אגף מבצעי אוויר של החברה, עידו שרון, "המשמעות האופרטיבית היא הקפאת תוכניות צמיחה, תוך המשך וגיוס הכשרת אנשי צוות אוויר (אצ"א)".

המהלך יבוא לידי ביטוי בהוצאת מטוסים מהשירות מוקדם מהמתוכנן. כרגע מדובר במטוס רחב גוף אחד מדגם בואינג 400–747 ועוד ארבעה מטוסים צרי גוף מדגם בואינג 737. כמו כן, תוכניות ארוכות הטווח של החברה, בעיקר בנושא הצטיידות במטוסים רחבי גוף, יצטרכו לעבור התאמות.

באוינג 777 של אל עלצילום: via Bloomberg News

העובדים רואים במסמך מהלך של ההנהלה במשא ומתן על הסכם עבודה קיבוצי חדש וניסיון להלך אימים — בעיקר על הטייסים. "הנהלת אל על מחפשת כל דרך אפשרית לאיים על ציבור הטייסים, שאם לא ייענו לדרישות ההנהלה במלואן, הם יהיו הראשונים להיפגע", אמר טייס בכיר. מאל על נמסר בתגובה כי "החברת אינה מתייחסת לתוכניות עתידיות".

ב–2014, אל על רשמה ירידה של כ–82% ברווחיה ברבעון השלישי, שנחשב באופן מסורתי לרבעון הרווחי ביותר בשנה. החברה סיימה את הרבעון עם רווח של 10.1 מיליון דולר בלבד, לעומת רווח של 57.9 מיליון דולר ברבעון המקביל ב–2013. תוצאות הרבעון שיקפו את השפעת מבצע צוק איתן, שפגע משמעותית בהכנסות החברה ובעקבותיו ביקשה אל על סיוע ממשלתי. זאת היתה הפעם הראשונה מאז מלחמת לבנון השנייה ב–2006 שבה אל על הציגה ירידה כה משמעותית ברווח ברבעון השלישי.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker