מפעילים מסחריים ומדריכי כלי רחיפה יחויבו בגילוי נאות של המצב הביטוחי

ועדת הכלכלה אישרה את הסדרת ענף כלי הרחיפה ■ הוועדה גם אישרה לבטל את אגרת הרישוי ממפעילי כלי רחיפה

זוהר בלומנקרנץ

מפעילים מסחריים ומדריכים של כלי רחיפה יחויבו בגילוי נאות של המצב הביטוחי - כך עולה מתקנות חדשות שאישרה היום (ב') ועדת הכלכלה של הכנסת, שנועדו להסדיר את חובת הרישוי למפעילי כלי רחיפה למטרה מסחרית.

התקנות נועדו להסדיר שימוש במצנח ממונע גלגלי, מצנח רחף, מצנח רחף ממונע, גילשון אוויר וגילשון אוויר עם מנוע עזר - תוך התמקדות ברישוי אישי של המדריכים והמפעילים המסחריים. זאת בניגוד למצב כיום, שבו הפועלים בתחום נדרשים לרישיון ממנהל רשות התעופה האזרחית (רת"א) או רישיון מסחרי שנותן שר התחבורה. ח"כ יצחק וקנין, שעמד בראש הוועדה, אמר כי "התחום חייב להיות מוסדר היטב על ידי המדינה".

לאחר שבדיונים הקודמים הוועדה דרשה התייחסות לנושא הביטוח של מדריכים ומפעילי כלי רחיפה למטרה מסחרית, היום הוועדה אישרה סעיף נוסף לתקנות - לפיהן מדריכים ומפעילי כלי רחיפה למטרה מסחרית יחוייבו בגילוי נאות. המדריכים והמפעילים יחויבו למסור לתלמידים ולמשתמשים המסחריים פרטים על המצב הביטוחי - האם יש ברשותם ביטוח ומאיזה סוג, בכתב או בעל פה.

"התחום חייב להיות מוסדר היטב על ידי המדינה"צילום: משה גלעד

כמו כן, הוועדה אישרה היום שורה של תיקונים נוספים בתקנות הטיס, הנוגעים להסדרת תחום כלי הרחיפה. בין היתר הוועדה אישרה לבטל את אגרת הרישוי ממפעילי כלי רחיפה, לנוכח ההצעה לבטל את הצורך ברישיון. עוד אושרה הסדרה לאגרות רישוי מפעילים של כלי רחיפה המבקשים לפעול באופן מסחרי או כמדריכים - ולשם כך יצטרכו לקבל רישיון.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker