יש לכם גלשן אוויר?

ועדת הכלכלה תדון בהסדרת השימוש בכלי רחיפה בישראל

הוועדה תדון בתקנות הטיס העוסקות בהפעלת כלי טיס וכללי טיסה ובבקשת שר התחבורה לתקן את התקנות החלות על מפעילים של כלי רחיפה בהיבטים של הפעלה בטוחה

זוהר בלומנקרנץ

תקנות חדשות אשר נועדו להסדיר את השימוש וההפעלה של כלי רחיפה בישראל, יידונו בוועדת הכלכלה של הכנסת בהרחבה, בתחילת השבוע הבא (ב').

מהוועדה נמסר היום (ה') כי הדיון יחל בשעה 11:00 בתקנות שהגיש משרד התחבורה מתוקף חוק הטיס, שנועדו להסדיר את חובת הרישוי למפעילי כלי רחיפה למטרה מסחרית. כיום נדרשים הפועלים בתחום לרישיון ממנהל רשות התעופה האזרחית (רת"א) או רישיון מסחרי שנותן שר התחבורה. התקנות נועדו להסדיר שימוש במצנח ממונע גלגלי, מצנח רחף, מצנח רחף ממונע, גלשון אוויר וגלשון אוויר עם מנוע עזר, תוך התמקדות ברישוי אישי של המדריכים והמפעילים המסחריים, בכללים להפעלה בטוחה של הכלים בקביעת המרחב האווירי להפעלתם ועוד.

צילום: דרור ארצי - ג'יני

הוועדה תדון בתקנות הטיס העוסקות בהפעלת כלי טיס וכללי טיסה ובבקשת שר התחבורה לתקן את התקנות החלות על מפעילים של כלי רחיפה בהיבטים של הפעלה בטוחה. הצעת התיקון נלווית לדיון הקודם בתקנות המסדירות את השימוש בכלי הרחיפה, ונועדו לבטל את הצורך בקבלת רישיון הפעלה מבצעית ממנהל רשות התעופה האזרחית.

בנוסף לכך, הוועדה תדון בבקשת משרד התחבורה לתקן את תקנות הטיס העוסקות באגרות רישוי, רישום ותיעוד, שנועדו לשנות אגרות שייגבו ממפעילי כלי רחיפה. אחד התיקונים המוצעים הוא לבטל את אגרת הרישוי ממפעילי כלי רחיפה, לנוכח ההצעה לבטל את הצורך ברישיון. עם זאת מוצע להוסיף הסדרה לאיגרות רישוי מפעילים של כלי רחיפה המבקשים לפעול באופן מסחרי או כמדריכים – ויצטרכו לקבל רישיון לשם כך.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker