שדה התעופה בהרצליה ייסגר בקרוב - למטוסים טרם נמצא שדה חלופי

בהודעה שקיבלו בעלי המטוסים בשדה נכתב כי ב-15 באפריל ייסגר באופן מלא שדה התעופה וכל מטוס שיימצא במקום יפונה בגרירה בלבד - על חשבון בעליו ■ רש"ת: "פועלים לפי היועץ המשפטי לממשלה"

זוהר בלומנקרנץ

עימות חריף בין רשות שדות התעופה (רש"ת) לעמותת משתמשי שדה התעופה בהרצליה בעניין מימון פינוי המטוסים והצבתם בשדה תעופה חלופי, עם סגירתו של השדה ב-15 לאפריל השנה.

באחרונה רשות שדות התעופה (רש"ת) הודיעה למשתמשים בשדה התעופה בהרצליה, כי "החל מיום ה-15 באפריל 2015 בשעה 18:00 ייסגר באופן מלא שדה התעופה לכל פעילות. החל משעה זאת, כל מטוס שיימצא במקום, לא יוכל להמריא אלא יפונה משטח השדה בגרירה בלבד, על חשבון בעליו. מטוסים שלא יפונו ע"י בעליהם, יפונו ע"י רש"ת על חשבון בעליהם".

כל בעל מטוס הרשום בשדה התעופה בהרצליה, המעוניין להעביר את מטוסו לאחד משדות התעופה האחרים התבקש להגיש, לא יאוחר מסוף השבוע שעבר ה-5 בפברואר בקשה למקום חניה למנהל השדה בהרצליה וכן בקשה לרשות התעופה האזרחית (רת"א). רשות התעופה האזרחית (רת"א) תנפיק אישור לשינוי בסיס רק לאחר קבלת אישור רש"ת על הסכמתה.

שדה התעופה בהרצליה
שדה התעופה בהרצליה. חודשיים לסגירהצילום: אייל טואג

בנוסף, במועד הפסקת הפעילות בשדה מחויבים כלל בעלי ההרשאה בשדה, לרבות מכוני הבדק, בתי הספר לטיסה, מפעילי מתקני הסימולציה ואחרים, לפנות את כל המתקנים והציוד משדה התעופה בהרצליה.

בין המשתמשים בשרותי שדה התעופה בהרצליה נמצאים מנהלי חברות תעופה, בתי ספר לטיסה, בעלי מכוני בדק, חברות המפעילות כלי טיס, בעלי מטוסים פרטיים, גורמים השוכרים נכסים בשדה התעופה וטייסים רבים השוכרים מטוסים ושרותי תעופה. אלה דוחים את דרישת התשלומים של רש"ת עבור פינוי המטוסים ודורשים ממנה לספק לכל אחד מבעלי המטוסים וכן לכל מנהלי מכוני הבדק, מפעילי כלי הטייס, בתי הספר לטיסה ושוכרי הנכסים, חלופה שאיליה הם יוכלו לעבור עד למועד הסגירה המתוכנן.

לעמדת עמותת משתמשי שדה התעופה בהרצליה, על החלופה לענות על דרישות מינימום, כמו לדוגמא מיקום שאינו רחוק יותר מ-50 ק"מ משדה התעופה הקיים בהרצליה, שדה תעופה המופיע בתוספת לחוק רש"ת והמספר את כל שרותי האבטחה, האחזקה, הפיקוח והביטחון שניתנים בש"ת הרצליה ושדה תעופה שיכול להכיל מספקי מכוני בדק לתחזוקת כלי הטייס הרשומים.

מרשות שדות התעופה נמסר בתגובה: "רש"ת פועלת בהתאם להחלטת המשנה ליועץ המשפטי לממשלה ותפעל על פי הנחיות רשות התעופה האזרחית (רת"א) ומשרד התחבורה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker