הטייסים הוותיקים דחו הצעת אל על: לא ישהו בחו"ל להכשרת חניכי טיס

המהלך הוצע על ידי הנהלת אל על כפתרון לאי יכולתם של הטייסים הוותיקים לשוב ולטוס בשלב זה בשמי אירופה

זוהר בלומנקרנץ
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

נכשלה התוכנית של חברת התעופה אל על להציב במשך חודש ברציפות את טייסיה הוותיקים, בני 65 ויותר, בלונדון — כדי שיכשירו באמצעות סימולטורים הנמצאים שם את חניכי הטיס החדשים של החברה. המהלך הוצע על ידי הנהלת אל על כפתרון לאי יכולתם של הטייסים הוותיקים לשוב ולטוס בשלב זה בשמי אירופה בשל איסור שהוטל על כך כל ידי רשות התעופה האזרחית בישראל.

על פי תוכנית ההנהלה, קברניטים שעברו את גיל 65 יוצבו בלונדון למשך חודש ימים ברציפות, על חשבון החברה, כדי שיעסקו שם בהדרכתם של טייסים חדשים ובבחינתם כחלק מהכשרתם המקצועית. בתחילה הסתמן כי ועד הטייסים, בראשותו של קברניט ניר צוק, נוטה לקבל את ההצעה, אך ברגע האחרון התגלעו חילוקי דעות חדשים והתוכנית כשלה בשלב זה.

למרות זאת, הנהלת החברה שילמה בתחילת החודש את משכורתם המלאה של הטייסים בני 65 ומעלה שקורקעו בשל גילם — אך הזהירה כי מדובר במהלך חד פעמי, עד לפסיקתו של בית הדין האזורי לעבודה בתל אביב בסוגיה. בנובמבר 2014 הגישה הסתדרות העובדים בקשת סעד בסכסוך קיבוצי נגד החברה בעניין תעסוקתם של הטייסים גילאי 65–67. במעמד הדיון הסכימו הצדדים על הסדר ביניים שיחול על הטייסים הוותיקים שלפיו עד 31 בדצמבר 2014 תמשיך החברה לשלם להם את שכרם בהתאם למעמדם המקצועי באותה העת.

מוועד טייסי אל על נמסר: "טייסי אל על הוותיקים משוועים לחזור לעבודתם ולטוס על פי הסכמי העבודה בכל רגע נתון. לצערנו הנהלת אל על כנראה לא מעוניינת בכך, ועל כן ממשיכה לפזר הצהרות חסרות שחר ולפגוע דווקא באותם טייסים ותיקים שנתנו את מיטב שנות עבודתם לחברה. חשוב להבהיר כי הטייסים הותיקים לא מוסמכים להדריך בצי 737 בו נקלטים הטייסים החדשים".

באוינג 777 של אל עלצילום: via Bloomberg News

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker