יו"ר ועד העובדים החדש באל על: נשפר תנאי העסקה בהסכם עבודה קיבוצי חדש

שרון בן יצחק: נאבק לתוספות שכר לאחר קיפאון ושחיקה של שנים מאז הפרטתה

זוהר בלומנקרנץ

יו"ר ועד העובדים החדש של חברת אל על, שרון בן יצחק, יוצא בהצהרה לוחמנית ראשונה ומבטיח מאבק בהנהלה על שיפור תנאי שכרם של העובדים והשגת הסכם עבודה קיבוצי.

"מטרותינו כמועצת עובדי אל על ברורות לנו יותר מתמיד. אנו נשמור ככל יכולתנו על עקרונות העבודה המאורגנת, ונשאף להביא לשיפור בתנאי העבודה של כלל העובדים במגזרים השונים בחברה. שנים של קיפאון ושחיקה בשכר, מאז הפרטת החברה, מדגישים את הצורך המיידי בשיפור תנאי ההעסקה ובמקביל שיפור יחסי העבודה הקיבוציים" כתב בהתבטאות ראשונה היום (ד) באגרת פנימית לעובדי החברה והגיע ל-TheMarker.

בן יצחק נבחר לתפקיד רק לפני יומיים (ב') ברוב קולות על ידי חברי מועצת העובדים, לתפקיד יו"ר מועצת עובדי אל על.

"אין זה סוד שבחודשים האחרונים מועצת העובדים עברה טלטלה נוכח התפטרותם של שני יושבי הראש הקודמים. מכיוון שנותרה פחות משנה לכהונת הוועד הנוכחי עמדו בפני חברי המועצה שתי אפשרויות: להתפזר או לבחור יו"ר חדש. בתיאום עם ההסתדרות הכללית הוחלט לבחור יו"ר חדש, במטרה לנסות ולקדם את המו"מ הקיבוצי, לקראת חתימה על הסכם עבודה חדש עם הנהלת החברה, כשהדיונים ילוו ע"י נציגי ההסתדרות" המשיך בן יצחק וכתב באגרת הפנימית הראשונה.

"בהתאם לרוח הדברים, בכוונתי לחדש באופן המהיר האפשרי את שיחות המו"מ עם הנהלת החברה, מתוך מטרה להבטיח לעובדים תוספות שכר ושיפור בתנאי ההעסקה הנלווים, ומצד שני לחזק יחדיו את חוסנה של חברת אל-על. אני, יחד עם חברי למועצת העובדים, מאמין שהשגת הסכם קיבוצי חדש ישמור על מקום עבודתנו, ויאפשר לכולנו שקט תעשייתי והתמודדות יציבה עם האתגרים שנכונים לנו בשנים הבאות", כתב עוד היו"ר החדש.

בסיום פנייתו לעובדי אל על כתב בן יצחק: "אנו מבינים שהשגת הסכם קיבוצי חדש הוא הצעד הנכון לעובדי החברה, להנהלה ולבעלי החברה כאחד. אני קורא להנהלת החברה לנהוג בשיתוף פעולה מלא ובהגינות עם מועצת העובדים לצורך השגת הבנות והבטחת שקט ויציבות בתחום יחסי העבודה. אני משוכנע שזה יעד אפשרי ושביחד, מלוכדים, נצליח להשיג אותו במהרה אני מודה ושמח על האמון שניתן בי ומקווה להצדיק אותו.

באוינג 777 של אל עלצילום: via Bloomberg News

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker