"סגירת שדה התעופה בהרצליה - חיסול הענף"

רש"ת פירסמה מכרז לשימוש במתחמים בשדה התעופה חיפה, לאחר שהוחלט על סגירתו של השדה בהרצליה

זוהר בלומנקרנץ

המשתמשים בשדה התעופה בהרצליה מותחים ביקורת חריפה על רשות שדות התעופה (רש"ת), בגין מכרז חדש שפירסמה הרשות לשימוש בשטחים בשדה התעופה בחיפה, לכל המרבה במחיר. מנהלי מכוני הבדק, בתי הספר לטיסה ואגודת התעופה הכללית, טוענים כי רש"ת מנצלת את מצוקתם כתוצאה מסגירת השדה התעופה בהרצליה כדי להעשיר את קופתה, במקום לדאוג לשדה תעופה חלופי שישמש אותם כראוי.

רש"ת פירסמה מכרז לשימוש במתחמים בשדה התעופה חיפה, לאחר שהוחלט על סגירתו של השדה בהרצליה, מבלי שנקבע שדה תעופה חלופי כנדרש.

שדה התעופה הרצליהצילום: ניר קידר

חברות התעופה הקלה הודיעו כי הן מפסיקות כבר עתה את שירותי ההסבה האזרחית של טייסים יוצאי חיל האוויר לחברות התעופה הישראליות, כמו אל על, ארקיע וישראייר.

לדברי יו"ר אגודת התעופה הכללית, שי פופר, "המדינה החליטה ב–2010 למצוא שדה חלופי להרצליה, ולצורך כך הקציבה חמש שנים שמסתיימות ב–15 באפריל השנה. אך המדינה נכשלה בהכשרת שדה חלופי, ועתה מענישה את ענף התעופה בכישלונה ומחסלת את הענף".

פופר הזהיר כי "אין כוונה להעביר את המטוסים, מכיוון שממילא לא יוכלו לטוס, משום שלמכוני הבדק - הנדבך הקריטי ביותר - אין לאן לעבור. מטוס ללא מכון בדק לא יכול לטוס".

פופר הוסיף כי "מהתבוננות במסמכי המכרז החדש של רש"ת רואים שטחים של מ"ר בודדים למשרד, דלפק וכו' - זה אבסורד. מכון בדק נדרש על פי תקנות הטיס לעמוד בתנאים מסוימים, וכדי לעמוד בכך צריך שטחים שנעים בין 500 ל–800 מ"ר. המדינה רוצה לרדת שוב בדירוג הבטיחות?"

מרשות שדות התעופה (רש"ת) נמסר בתגובה כי "אין במכרז שפורסם נכסים המיועדים כלל למכוני בדק או מוסכים. במהלך 2012–2013 פורסמו כמה מכרזים להקצאת שטחים להשכרה בשדה התעופה חיפה המיועדים למשרדים, מחסנים והאנגר לחניית מסוק, המיועדים לחברות בתחום התעופה הכללית, בהתאם לתעריפי השמאות שאושרו במוסדות הרלוונטיים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker