כבר לא תפקיד נחשק: 4 מועמדים בלבד מתמודדים על תפקיד יו"ר ועד עובדי אל על

מחר (ב') תתקיימנה הבחירות לתפקיד בעל המשמעות במשא ומתן עם ההנהלה על הסכם עבודה קיבוצי חדש

זוהר בלומנקרנץ

ארבעה מועמדים בלבד בהתמודדות על תפקיד יו"ר ועד העובדים החדש של חברת אל על, לעומת 12 מועמדים בהתמודדות לפני כשלושה חדשים. מחר (ב') תתקיימנה הבחירות לתפקיד הבכיר לאחר שיו"ר הוועד הנוכחי ליאור קזימירסקי התפטר במפתיע חודש בלבד לאחר שנבחר לתפקיד. הוא החליף את אשר אדרי שהתפטר מתפקידו בגלל סיבות אישיות.

ל-TheMarker נודע היום (א') כי על פי סיכום בין נציגות העובדים להסתדרות, באם יו"ר ועד העובדים החדש שייבחר לא יצליח להוביל חתימת הסכם עבודה קיבוצי חדש עם הנהלת החברה, תפוזר נציגות העובדים ותתקיימנה בחירות כלליות חדשות לנציגות העובדים ולתפקיד יו"ר ועד העובדים.

מטוסי אל על
צילום: אי־פי

בחירת יו"ר הוועד היתה אמורה להתקיים רק בעוד כשנה, אולם התפטרותו של אדרי מתפקידו טרפה את הקלפים. מועצת העובדים החליטה שלא לערוך מחדש בחירות כלליות לנציגות העובדים ולהסתפק רק בבחירות יו"ר וועד חדש.

ואכן, ב-3 לנובמבר 2014 התקיימו הבחירות בהן נבחר לתפקיד יו"ר וועד העובדים ליאור קזימירסקי ואולם הוא התפטר במפתיע כחודש בלבד לאחר הבחירה בגלל מצבה של חברת תאגיד העובדים אשר החזיקה במניות העובדים מתקופת הפרטתה.

לתפקיד יו"ר וועד עובדי אל על משנה חשיבות בתקופה זו, שכן הוא עומד בראש צוות העובדים המנהל את המו"מ עם ההנהלה על הסכם עבודה קיבוצי חדש בחברה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker