סוכל ניסיון הברחת יהלומים בנייר טואלט בנתב"ג

הנוסע הודה כי שווי היהלומים נאמד ב-75 אלף דולר וכי הוא הביאם ארצה לצורך בדיקות גמולוגיות ■ המקרה מצטרף לניסיונות רבים באחרונה של הברחת יהלומים לישראל

זוהר בלומנקרנץ
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

סוכל במכס ניסיון הברחת יהלומים על ידי ישראלי תושב ירושלים, שחזר בטיסה מאיטליה. ברשותו של הנוסע נתפסו שתי חבילות יהלומים - אחת עטופה בנייר דבק, והוסתרה בתיק ידו, ואילו האחרת העטופה בנייר טואלט בכיס מעילו. המקרה מצטרף לניסיונות רבים באחרונה של הברחת יהלומים לישראל.

הנוסע עבר עם כניסתו בסוף השבוע שעבר ארצה במסלול הירוק, ועורר את חשדם של בודקי המכס באולם הנוסעים שהפנו אותו לבדיקה. אחרי שנבדק, נמצאה בתיק היד שלו חבילת יהלומים עטופה בנייר דבק, והוא השיב בשלילה כשנשאל אם יש ברשותו עוד יהלומים או כסף.

לאחר מכן, הועבר הנוסע לשיקוף גופני במכשיר בדיקה, שגילה כי בכיס מעילו הוסלקה חבילת יהלומים נוספת עטופה בנייר טואלט. בנוסף, נמצא אצלו כסף מזומן בסך 19 אלף יורו ו-3,700 דולר.

מכס נתב"גצילום: רון אלון

בחקירתו, הודה הנוסע כי הוא עוסק בתחום היהלומים באיטליה - למרות שאינו רשום כיהלומן מורשה בישראל. החברים בבורסה ליהלומים בישראל מורשים להכניס ארצה יהלומים, לאחר שעברו במסלול האדום והצהירו עליהם. לדברי הנוסע, הואיל וידע כי אינו מורשה לסחור ביהלומים, הוא הבריח אותם, כשהם עטופים ומפוצלים בכדי להטעות את בודקי המכס. הוא הוסיף ואמר כי שווי היהלומים נאמד ב-75 אלף דולר, וכי הוא הביאם ארצה לצורך בדיקות גמולוגיות, שמזהות ומדרגות את היהלומים לפי ניקיון, צבע, ברק, סימטריה ועוד.

מנהל מכס נתב"ג, יוסי בן-ישי, אמר בתגובה: "באחרונה היינו עדים לריבוי ניסיונות של הברחת יהלומים. לפיכך, הנחיתי את הגורמים האמונים להגביר את האכיפה, תוך שימוש באמצעים הטכנולוגיים המתקדמים. ניסיון הברחה זה יועבר לדיון בוועדת התפיסות, שתתכנס בימים הקרובים, אז יקבעו הצעדים שיינקטו נגד הנוסע כמו החרמת היהלומים".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker